Łódź: Kolejny projekt mieszkaniowy Echo Investment

27.07.2007

Spółka Echo Investment kupiła teren w Łodzi, na którym zrealizuje kolejny, drugi w tym mieście, projekt mieszkaniowy. Powstanie 300 nowych mieszkań.

Spółka Echo Investment kupiła teren w Łodzi, na którym zrealizuje kolejny, drugi w tym mieście, projekt mieszkaniowy. Powstanie 300 nowych mieszkań.

Zakupiona nieruchomość położona jest w Łodzi przy ul. Wodnej. Spółka planuje w tym miejscu realizację zespołu mieszkalnego o łącznej liczbie 300 mieszkań.

Planowana inwestycja to mieszkania przeznaczone dla klientów zainteresowanych przede wszystkim wysoką jakością oferty, komfortem i nowoczesnością proponowanych rozwiązań. Zgodnie ze standardem Echo Investment cały zespół zostanie wyposażony w odpowiednią liczbę miejsc parkingowych na parkingu podziemnym. Do dyspozycji mieszkańców będą również dodatkowe udogodnienia, m.in.: plac zabaw dla dzieci, recepcja, system monitoringu i kontroli dostępu.

Prace projektowe rozpoczną się pod koniec 2007.
Rozpoczęcie realizacji i sprzedaży planowane jest na IV kwartał 2008.

Łódź jest – po Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Kielcach – kolejnym miastem, w którym Echo Investment będzie realizowała projekty mieszkaniowe. Pierwszą z łódzkich inwestycji mieszkaniowych Echo Investment będzie zespół mieszkalny o łącznej liczbie ok. 800 mieszkań, zlokalizowany przy ul. Górniczej i ul. Okopowej. Rozpoczęcie realizacji projektu planowane jest na III kwartał 2008 r.

Inwestycje w Łodzi wpisują się w strategię rozwoju spółki, zakładającą zwiększenie zaangażowania w sektorze nieruchomości mieszkaniowych, przede wszystkim w segmencie budownictwa apartamentowego. Wynikające z przyjętej strategii plany inwestycyjne na lata 2007-11 obejmują zwiększenie poziomu rocznej sprzedaży mieszkań o 300 proc., a także znaczące zwiększenia portfela projektów komercyjnych przeznaczonych na wynajem. 

Plany inwestycyjne na lata 2007-11 zakładają realizację 38 nowych projektów o łącznej powierzchni wynajmu i sprzedaży 630 tys. m 2 i wartości rynkowej ok. 1,3 mld EURO. Przyjęta strategia zakłada aktywny rozwój we wszystkich sektorach dotychczasowej działalności, umocnienie pozycji na polskim rynku nieruchomości, a także inwestycje w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Wojciech Gepner
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.