Kredyt na DTŚ

23.10.2007

Podpisana została umowa kredytowa na dokończenie Drogowej Trasy Średnicowej.

Umowę finansową dotycząca zaciągnięcia kredytu EBI w wysokości 160 mln euro na finansowanie projektu „Polska – Projekt Drogowej Trasy Średnicowej II (DTŚ) podpisali Minister Transportu Jerzy Polaczek i Wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) Marta Gajęcka. Jak powiedział Minister Transportu Jerzy Polaczek – to ostatnia transza kredytu, jaką polski rząd zaciąga w Europejskim Banku Inwestycyjnym na dokończenie budowy DTŚ.
Pożyczka zostanie przeznaczona na sfinansowanie budowy części „Zachód” odcinka Drogowej Trasy Średnicowej w Zabrzu i Gliwicach, liczącego 15,8 km. Na jego budowę zostanie przeznaczonych 160 mln euro z kredytu EBI oraz 75 mln euro z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Planowane jest, że Drogowa Trasa Średnicowa z autostradą A4 zostanie połączona na przełomie 2010 i 2011 roku.
Minister transportu podkreślił, że – ten i inne projekty, przede wszystkim autostradowe, muszą doprowadzić do spójności komunikacyjnej aglomeracji katowickiej w 2010 r. – po zakończeniu budowy autostrady A-1, DTŚ i ekspresowej drogi S-69, biegnącej z północy na południe do granicy ze Słowacją.

Źródło: Ministerstwo Transportu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in