Krajobraz inspiruje dewelopera

11.04.2008

Wchodzący na łódzki rynek deweloper – Tree Development Group, we współpracy z Międzynarodowym Centrum Ekologii przy Polskiej Akademii Nauk, pracuje nad projektem osiedla, które ma powstać w renaturalizowanym obszarze doliny rzeki Sokołówki na łódzkich Bałutach.

Współczesne miasta zostały skonstruowane tak, by zminimalizować ruch człowieka. Tymczasem dla zdrowia ważna jest nie tylko dieta, ale i ruch. Do tego potrzebna jest jednak zielona przestrzeń w mieście, bo przecież nikt nie będzie chciał dla przyjemności wędrować ul. Kilińskiego ani spacerować po betonowych blokowiskach – opowiada prof. Maciej Zalewski z Międzynarodowego Centrum Ekologii przy PAN – Zdrową i wygodną egzystencję mogą zapewnić jedynie takie obszary, których architektura i organizacja są podporządkowane naturze i środowisku – dodaje.
– Te wnioski stały się inspiracją dla planowanych przez nas inwestycji – dodaje Wojciech Krasowski, prezes zarządu Tree Development Group.

Cechami osiedla „Ogrody Liściasta” w dolinie Sokołówki będą: wkomponowanie architektury osiedla w otaczający krajobraz (to projekt architektoniczny jest dostosowany do naturalnego otoczenia, a nie odwrotnie), mała gęstość zabudowy działki (poniżej 20% powierzchni terenu), zielone dachy z roślinnością, naturalne materiały, takie jak drewno i kamień, zachowanie naturalnego drzewostanu oraz zapewnienie miejsca na rekreacje i odpoczynek mieszkańców.

W ramach realizowanej inwestycji, na odcinku rzeki graniczącym z osiedlem, Tree Development Group zrealizuje część programu renaturyzacji rzeki Sokołówki realizowanego w Łodzi pod auspicjami UNESCO – powstanie tam ścieżka rowerowa oraz nowy zbiornik wodny, który nie tylko poprawi mikroklimat i krajobraz, ale także znacznie podniesie jakość wody w pobliskim zbiorniku Pabianka.

{mospagebreak}
Osiedle w dolinie Sokołówki będzie jednym z kilku projektów realizowanych przez Tree Development Group w Łodzi. Każde z nich powstanie zgodnie z założeniami osiedla harmonizującego ze środowiskiem, zbudowanego z zachowaniem elementów naturalnego otoczenia i krajobrazu.
Zaznaczam, że nasze osiedla nie będą enklawami dla bardzo zamożnych Łodzian. Planujemy budowę osiedla domów jednorodzinnych i kameralnych mieszkań, których cena nie przekroczy średnich cen na łódzkim rynku nieruchomości – zapewnia Wojciech Krasowski – Będziemy na bieżąco informować Łodzian o rozwoju naszych projektów – dodaje.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.