Konkurs o nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie rewitalizacji

08.03.2017

Minister Infrastruktury i Budownictwa ogłosił konkurs o nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie rewitalizacji. Konkurs będzie promował najlepsze przykłady projektów, dokumentów i przedsięwzięć rewitalizacyjnych, które będą mogły służyć za wzór dla następnych działań w tym obszarze.

– Od 18 listopada 2015 r. obowiązują przepisy ustawy o rewitalizacji – pierwszy rok stosowania ustawy pozwala na wyciągnięcie wstępnych wniosków na przyszłość, docenienie dotychczasowych osiągnięć oraz poprawy niedociągnięć. Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa zależy, aby zapewniać wysoką jakość rewitalizacji i wyznaczać prawne ramy i ułatwienia dla jej skutecznego wdrażania. Jednocześnie nadzorować cały proces rewitalizacji, aby przyniósł jak najlepsze rezultaty dla społeczeństwa – podkreśla wiceminister Tomasz Żuchowski.

Prace konkursowe, o ile taką wolę wyrażą ich autorzy, mogą być jednocześnie zgłaszane do udziału w plebiscycie internetowym na najpopularniejsze opracowanie dotyczące rewitalizacji. Plebiscyt będzie promował rewitalizację i jej znaczenie dla przestrzeni i zmian społecznych. Oceny zaprezentowanych projektów dokonają internauci poprzez głosowanie na najlepszy projekt na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

W plebiscycie internetowym mogą wziąć udział opracowania z kategorii konkursowych:

– miejscowy plan rewitalizacji;

– przedsięwzięcia rewitalizacyjne: społeczne, w dziedzinie mieszkalnictwa, lokalnej gospodarki oraz środowiska, przyrody i krajobrazu (w plebiscycie internetowym te kategorie będą oceniane łącznie).

Termin składania wniosków zgłoszeniowych do konkursu – 31 marca 2017 r.

Szczegółowe informacje o konkursie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.