W Antalya w Turcji w dniach 8 i 9 maja odbył się coroczny kongres REHVA (Europejska Federacja Stowarzyszeń Ogrzewnictwa i Klimatyzacji).
Uczestniczyli w nim delegaci 28 europejskich krajów, a Polskę reprezentował prof. dr hab. inż. Bogdan Mizieliński z Politechniki Warszawskiej i jednocześnie wicerezes PZITS (Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych). Podczas obrad omówiono dotychczasowe osiągnięcia z podkreśleniem wzrastającej pozycji w kreowaniu: regulacji prawnych, procesów projektowania i przekazywania wiedzy technicznej. Prezydium REHVA kieruje pracami za pomocą komitetów takich jak: techniczno-badawczy, publikacji, edukacji, współpracy z organizacjami międzynarodowymi, a także poprzez bezpośrednie kontakty ze stowarzyszeniami narodowymi.
W uchwalonym planie rozwojowym przewiduje się podjęcie wielu zagadnień i form działania, a między innymi: kontynuowanie wydawania tematycznych poradników (do tej pory wydano kilkanaście), redagowanie i dystrybucja Journal of REHVA w nakładzie 5000 egzemplarzy, publikowane problemowe broszury oraz prowadzona jest internetowa strona www.rehva.eu, dobiegają końca prace nad opracowaniem międzynarodowego słownika fachowego zawierającego język polski, podejmowanych jest wiele tematów realizowanych wspólnie z Agendami Unii Europejskiej, między innymi CEN. Rozwija się współpraca z organizacjami: ASHRAE, EUROVENT, AIVC, Instytut Chłodnictwa w Paryżu, Architects Council Europe, European Pump Contractors, ISiAQ.
REHVA jest organizatorem i patronem wielu konferencji, szkoleń i kursów. Wizytówką REHVA są konferencje z ogólnym hasłem CLIMA 2000, organizowane co 3 lata. W tym roku CLIMA 2010 odbyła się w Antalya w Turcji w dniach 9–12 maja. Z Polski uczestniczyło 14 osób, prezentując referaty jako autorzy lub współautorzy. Na 77 technicznych sesjach i 21 workshopach wygłoszono wiele ciekawych referatów o tematyce ujmującej w szerokim zakresie problemy ochrony środowiska, a szczególnie: klimatyzacji, wentylacji, ogrzewnictwa, chłodnictwa i problemów wymiany ciepła, termodynamiki i mechaniki płynów. Obrady prowadzone były w języku angielskim. Dwie osoby z Polski przewodniczyły obradom sesji technicznych: prof. Bogdan Mizieliński – sesji TS41, a sesji TS66 – dr inż. Piotr Narowski. Ustalono, że następna konferencja CLIMA 2013 odbędzie się w Pradze (Czechy) w 2013 roku.
Prezydent REHVA Francis Allard z Francji (z lewej) i prof. Bogdan Mizieliński