Kolektory pod kontrolą

26.06.2008

Firma Aqua Team poszerzyła swoją ofertę o wielofunkcyjny sterownik TDC 3 do obsługi pracy instalacji solarnych.

Urządzenie to służy do zmaksymalizowania efektywności i bezpieczeństwa pracy kolektorów słonecznych oraz pełnej ich kontroli w każdym momencie funkcjonowania.

– TDC 3 marki Sorel obsługuje kilkanaście schematów instalacyjnych – mówi Grzegorz Konopczak, specjalista ds. instalacji grzewczych i sanitarnych firmy Aqua Team – Jednym z nich jest układ wschód-zachód. Jest to skierowanie płaszczyzn kolektorów słonecznych w kierunku wschodu i zachodu słońca oraz kontrola ich nasłonecznienia. W zależności od tego, który z nich jest w danym momencie nasłoneczniony, ten pracuje, kumulując energię. Dodatkowo TDC 3 posiada funkcję zliczania kilowatogodzin, dzięki której użytkownik zawsze wie, jaką ilość energii pozyskał w danym okresie. Sterownik posiada również możliwość obsługi instalacji z 2 zasobnikami c.w.u. oraz układów zasobnik + wymiennik basenowy, zasobnik + zasób trójdrożny.
{mospagebreak} 
TDC 3 marki Sorel realizuje funkcję ochrony przed przegrzaniem i zamrożeniem płynu znajdującego się wewnątrz kolektorów. Jest to niezwykle istotne podczas całorocznej, bezawaryjnej eksploatacji instalacji solarnej. Do bezpiecznego funkcjonowania kolektorów niemały wkład ma również specjalna opcja ochrony pompy. Nawet, gdy instalacja nie pracuje, sterownik mimo to – raz  na jakiś czas – uruchamia pompę, w celu utrzymania jej w ciągłej sprawności i gotowości do pracy. Do serii zabezpieczeń, w które TDC 3 wyposaża układ solarny, dochodzi funkcja termicznej dezynfekcji zasobnika ciepłej wody użytkowej („antylegionella”). Dzięki temu, w odpowiednich momentach, woda w zasobniku zostaje podgrzana do temperatury wżenia, co zapobiega lęgowi zarazków i zapewnia jej maksymalną czystość i higienę. 

Ponadto sterownik marki Sorel posiada więcej niestandardowych właściwości, m.in.: przyłącze USB, przyłącze komputerowe RS485, kartę pamięci -MMC, meldowanie alarmowe. One pozwalają zespolić urządzenie z komputerem, a za jego pomocą kontrolować i sterować pracą całego układu solarnego. Przy czym wszystkie dane dotyczące działania TDC 3 można zapisać w pamięci komputera.
Dla dużych firm przewidziana jest specjalna opcja w postaci dodatkowego symulatora pracy sterownika (na PC). Pozwala on przeprowadzić szkolenie dla dużej grupy instalatorów (użytkowników) oraz zdalnie wspomóc i rozwiązać problemy konfiguracyjne systemu.   

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.