Kolejne umowy na budowę S8 podpisane

11.10.2011

W łódzkim oddziale GDDKiA podpisano umowy na cztery odcinki drogi ekspresowej S8 od węzła Łask do połączenia się z autostradą A-1 w rejonie Rzgowa o łącznej długości 33,5 km. W ramach tych kontraktów zostaną wybudowane 32 obiekty mostowe oraz 8 dużych przejść dla zwierząt.

Odcinek 6 (kolor zielony na złączonej mapie) ma 9,2 km długości, dwa węzły drogowe i kilkanaście obiektów inżynierskich, znalazł się jednym kontrakcie z odcinkiem siódmym, (kolor błękitny na złączonej mapie) który liczy sobie 3,6 km i będzie stanowił łącznik między droga ekspresową S-8, a zachodnią obwodnicą Pabianic, czyli drogą ekspresową S-14 (Węzeł Dobroń).

Najkorzystniejsza ofertę na budowę obu odcinków złożyło konsorcjum firm:

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych

POL – AQUA S.A. z Piaseczna – Lider.

DRAGADOS S.A.  z Madrytu – Partner.

Oferta wyniosła 549 575 323,00 zł.

Odcinek 8 (kolor czerwony na złączonej mapie) Węzeł Róża (bez węzła) – Węzeł Łódź Południe, liczy 19,4 km długości. Na tym odcinku znajdą się między innymi dwa węzły drogowe; Węzeł Pabianice Południe (S-8/DW 485) i Węzeł Rzgów (S-8/DK-1).

Wykonawcą tego odcinka będzie firma BUDIMEX  S.A z Warszawy, która złożyła najkorzystniejsza ofertę w wysokości 847 770 075,45 zł.

9-ty odcinek realizacyjny (kolor amarantowy na złączonej mapie), to Węzeł Łódź – Południe, znany do niedawna jako „Węzeł Wrocław” o długości 1,3 km połączy w przyszłości drogę ekspresową S-8 z autostradą A-1. W tym przypadku z przetargu zwycięsko wyszła firma SKANSKA z ofertą w wysokości 197 690 087,36 zł.

Termin realizacji WSZYSTKICH TRZECH UMÓW wynosi 27 miesięcy od chwili podpisania.

Umowa na budowę węzła Walichnowy jako pierwszego odcinka realizacyjnego drogi ekspresowej S-8, została podpisana niespełna trzy miesiące temu.

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in