Jest wykonawca S19 Lasy Janowskie-Zdziary

21.02.2018

Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. złożyły najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Lasy Janowskie–Zdziary.

Odcinek S19 od węzła „Lasy Janowskie” (bez węzła) do węzła „Zdziary” (z węzłem), stanowiący część szlaku Via Carpatia, realizowany będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie zaprojektowanie odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca) będą wliczane tylko do czasu objętego projektowaniem. Do czasu realizacji robót przerwy zimowe nie będą wliczane. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II połowie 2019 r. a zakończenie w 2021 r. Koszt realizacji: 236 328 298,82 zł. 10 lat gwarancji jakości.

 

 

Odcinek S19 Lasy Janowskie–Zdziary jest częścią dużego przetargu obejmującego swym zakresem zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła „Lasy Janowskie” do węzła „Nisko Południe”. Cały odcinek został podzielony na trzy zadania realizacyjne:

– Zadanie „A” Lasy Janowskie–Zdziary o dł. ok. 9,3 km;

– Zadanie „B” Zdziary–Rudnik nad Sanem o dł. ok. 9 km – 13 lutego br. dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty (Mosty-Łódź S.A., 286 886 390,59 zł, 34 miesiące na realizację, 10 lat gwarancji);

– Zadanie „C” Rudnik nad Sanem–Nisko Południe o dł. ok. 6 km – 2 lutego br. dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty (Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o., 196 339 975,77 zł, 34 miesiące na realizację, 10 lat gwarancji).

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.