Jaśminowy Mokotów w Warszawie już gotowy

26.10.2018

Skanska oddała do użytku pierwszy etap inwestycji Jaśminowy Mokotów.

 

W ramach pierwszego etapu inwestycji deweloper oddał do użytku 6 budynków, czyli łącznie 108 mieszkań o zróżnicowanym metrażu – od kawalerek o 27 m² do sześciopokojowych apartamentów mierzących 117 m² i z prawem własności gruntu. Osiedle łączy w sobie klasyczną, dwupiętrową zabudowę z przemyślanymi i dającymi szerokie możliwości aranżacyjne przestrzeniami.

Poza budynkami, w których surowość tynku łączy się z ciepłym drewnem i wysokiej jakości ceramiką, Skanska zadbała także o otoczenie. Dookoła inwestycji wykonała od podstaw nową infrastrukturę podziemną oraz nadziemną, zapewniając tym samym mieszkańcom innowacyjne rozwiązania architektoniczne i techniczne, m.in. stanowiska do ładowania aut elektrycznych. Cały projekt deweloper zrealizował w poszanowaniu szwedzkiej idei otwartości.

 

 

Zagospodarowane przez dewelopera w ramach inwestycji jeziorko z kładką, o długości ok. 120 m oraz szerokości 15–20 m pozwoli lokalnej społeczności poczuć rustykalny klimat w samym sercu Mokotowa.

Jaśminowy Mokotów znajduje się na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Niezmiernie ważne było zatem odpowiedzialne podejście Skanska do projektowania osiedla, tak by lokalny ekosystem nie tylko przetrwał, ale również mógł rozkwitnąć.

– Podczas budowy korzystaliśmy z energii wiatrowej, która nie powoduje emisji szkodliwych gazów. Dzięki temu zapobiegliśmy wydzieleniu 160 ton dwutlenku węgla do atmosfery – wyjaśnia Łukasz Witek, menadżer projektu w Skanska Residential Development Poland.

Przy realizacji pierwszego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów deweloper przetworzył lub odzyskał ponad 99% odpadów. Skanska zamontowała 200 mb płotków herpetologicznych, ułatwiających małym zwierzętom przejście poza obszar prowadzonych prac, a na terenie osiedla umieściła budki lęgowe i specjalne skrzynki dla owadów.

 

 

Osiedle zostało zrealizowane w sposób przyjazny dla środowiska i lokalnej społeczności, co potwierdza certyfikacja BREEAM już na etapie projektowym. Skanska zachęca także mieszkańców inwestycji do pielęgnowania w sobie ekonawyków podczas codziennego użytkowania budynków. W tym celu zainstalowała m.in. windy z systemem odzysku energii oraz przestronne okna zapewniające wydłużony czas dopływu światła dziennego.

Wyższy standard w przypadku Jaśminowego Mokotowa wynika także z oferowanych przez dewelopera rozwiązań typu smart home, zdrowych i nietoksycznych materiałów budowlanych, a także z poczucia współodpowiedzialności za jakość środowiska naturalnego.

Projekt architektoniczny powstał w pracowni Rolfe Judd.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in