Jak zoptymalizować cięcie szyn i materiałów budowlanych

Artykuł sponsorowany

16.09.2020

Każdy inżynier wie, jak pracochłonny jest proces doboru odpowiednich narzędzi, niezależnie, czy jest to projekt budowalny, inżynieryjny czy kolejowy. Od niego zależy jakość i szybkość wykonywanych prac, co w dzisiejszych czasach jest kluczowe i niejednokrotnie przesądza o wyborze danego wykonawcy projektu. Co zatem zrobić, aby przejść przez ten proces bez zbędnego wysiłku? Warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnego dostawcy, który zaproponuje kompleksową usługę od doboru po dostawę narzędzi.


Hurtownia Materiałów Ściernych i Narzędzi ,,Korab Narzędzia Ścierne”
zajmuje się kompleksową obsługą dużych firm i zakładów produkcyjnych już od 28 lat. Oferujemy profesjonalne narzędzia uznanych marek takich jak Norton Abrasives. Zależy nam, aby oferowane rozwiązania były nie tylko efektywne, ale i bezpieczne. Możemy pochwalić się wspólnymi sukcesami z naszymi wieloletnimi klientami. Po prostu wiemy, jak optymalizować cięcie szyn i materiałów budowlanych.

 

Cięcie szyn. Fot. Saint Gobain

 

Specjalizujemy się w projektach branży kolejowej. Naszą współpracę zawsze rozpoczynamy od zebrania wywiadu z klientem, uszczegółowiając dane kluczowe do doboru narzędzia. Ustalamy jaki jest przekrój szyny, jakiej maszyny używa klient, jakiej średnicy tarczę może zamontować na maszynie i z jakim otworem. Nie zapominamy o wymaganiach klienta, jakie one są względem narzędzia i oczekiwanego efektu. Ważne jest czy klient oczekuje dużej liczby cięć, wysokiej szybkości przecięć lub ładnej jakości krawędzi po cięciu.

 

Nieco inaczej wygląda proces doboru narzędzia w branży budowlanej. Tutaj zawsze rozpoczynamy od określenia jaki materiał ma być cięty: beton, asfalt, granit, a może wszystko. Praca z różnymi materiałami charakteryzuje się różną intensywnością, co przekłada się na jakościowe charakterystyki narzędzia. Nie mniej ważny jest typ maszyny, której używa klient oraz jej główne parametry, takie jak zalecana średnica tarczy, którą można zamontować i średnica otworu tarczy. I najważniejsze to czego klient oczekuje od tarczy tnącej. Czy ma to być skrócenie czasu cięcia, czy przedłużenie żywotności tarczy. Określamy także wymagania specjalne, np. obniżenie poziomu hałasu. Może to mieć kluczowe znaczenie w przypadku projektów realizowanych w centrach miast lub obiektach, które działają w okresie prowadzenia prac budowlano-remontowych.

 

Cięcie asfaltu. Fot. Saint Gobain

 

Nasz proces nie kończy się przesłaniem oferty. Klient może na własne oczy zobaczyć narzędzia w działaniu podczas prezentacji z mobilnego centrum demonstracyjnego. Dają one możliwość przetestowania rozwiązań, które proponujemy, aby wybrać te optymalne do danego projektu. I to wszystko u klienta.

 

W naszej codziennej działalności zawsze przyświeca nam cel: dostarczyć jeszcze lepsze narzędzia i polepszyć warunki pracy naszych klientów. Dzięki optymalnemu doborowi zmniejszamy efektywne koszty procesu cięcia, skracamy czas pracy oraz zwiększamy komfort i bezpieczeństwo pracy operatora maszyny.

 

Do doboru optymalnego rozwiązania wystarczą 3 proste kroki:

  1. Kontakt telefoniczny lub e-mailowy z nami.
  2. Rozmowa z naszym pracownikiem.
  3. Testy proponowanych rozwiązań i wybór jednego z nich.

O całą resztę nie trzeba się martwić. Hurtownia „Korab Narzędzia Ścierne” wykona całą pracę.

http://www.pilydlainzynierow.pl/

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in