JADAR buduje w skandynawskiej technologii systemu SUN BLOCK

26.09.2016

System Sun Block to rozwiązanie przeznaczone do budowy energooszczędnych i ekologicznych domów z elementów keramzytowych, z powodzeniem stosowane na rynku Europy Zachodniej i w Skandynawii.

Elementy wchodzące w skład systemu SUN BLOCK produkowane są z betonu lekkiego na bazie kruszywa keramzytowego, który otrzymywany jest poprzez wypalanie czystej, pęczniejącej gliny w piecach obrotowych w temperaturze ok. 1150°C. System składa się z pustaków ściennych, pustaków szalunkowych, bloczków fundamentowych, belek stropowych oraz kształtek nadprożowych.

Główną zaletą realizacji budowy w systemie keramzytowym Sun Block jest szybki czas wykonania budowy poprzez zastosowanie pustaków o dużych wymiarach oraz możliwości ich montażu na cienkowarstwową oraz ciepłochronną zaprawę klejową. To sprawia, że plac budowy będzie czysty, a murowane ściany będą jednolite i pozbawione tak niechcianych w dzisiejszych czasach mostków termicznych. Szczególnie przy budownictwie pasywnym – mówi Marcin Kusztal, przedstawiciel Sun Block w firmie Jadar Sp. z o.o.

 

 

Najważniejszym elementem systemu SUN BLOCK są pustaki keramzytobetonowe, które wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz paroprzepuszczalnością. Złożenie tych dwóch czynników powoduje, że ściany z keramzytobetonu bardzo szybko wysychają. Dzięki tej właściwości suche ściany stają się szybko dobrym izolatorem ciepła i nie są podatne na tworzenie się w nich procesów sprzyjających rozwojowi grzybów i pleśni.

Cechą ścian keramzytowych najbardziej wyróżniającą je spośród innych rozwiązań jest paroprzepuszczalność, czyli zdolność do odprowadzania pary wodnej z pomieszczeń na zewnątrz. Właściwość ta jest szczególnie ważna dzisiaj, kiedy praktykuje się stosowanie bardzo szczelnych okien przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowych, nie zawsze skutecznych systemów wentylacyjnych. Kolejną bardzo cenną właściwością ścian z keramzytobetonu jest ochrona przed nadmiernym ciepłem. Przekonali się o niej właściciele domów z keramzytu podczas rekordowo ciepłych miesięcy letnich w 2015 r. W czasie, gdy temperatury w ciągu dnia przekraczały 30°C, domy z keramzytobetonu nie akumulowały nadmiernie ciepła i wychładzały się w godzinach nocnych.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in