Izolacje przeciwwilgociowe…

28.07.2008

… i przeciwwodne firmy Torggler Polska.

Skuteczne hydroizolacje mają ogromny wpływ na trwałość, komfort użytkowania i koszty eksploatacji budowli. Zawilgocone mury i fundamenty tracą izolacyjność cieplną. Zamarzająca woda i krystalizujące wewnątrz konstrukcji sole niszczą strukturę materiału. Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi pleśni i drobnoustrojów. Dobre izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne są więc nie do przecenienia.

TORGGLER POLSKA – producent chemii budowlanej oferuje m.in. wysokiej jakości hydroizolacje polimerowo-cementowe. Sztywną mikrozaprawę ANTOL AQUAPROOF można zastosować do zabezpieczenia murów fundamentowych, piwnic, kanałów podziemnych, tuneli, basenów, zbiorników wodnych przed bezpośrednim, stałym naporem wody. Próba szczelności przeprowadzona wg normy DIN dowiodła, że AQUAPROOF wytrzymuje nacisk 30 m słupa wody przy ciśnieniu dodatnim (parcie) lub 5 m słupa wody przy ciśnieniu ujemnym (ssanie).
AQUAPROOF zdecydowanie nadaje się do kontaktu z wodą pitną. Wykazuje bardzo dobrą przyczepność do podłoży mineralnych. W przypadku podłoży „trudniejszych”, np. blacha, tworzywa sztuczne, dodaje się uelastyczniającą domieszkę ANTOL FLEX lub stosuje elastyczne izolacje EKOR 71 lub ANTOL FLEX 2K. Są to mieszanki cementu, specjalnych żywic syntetycznych, włókien zbrojących i odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw. Po dodaniu wody tworzą tiksotropowy, dobrze urabialny szlam. Są łatwe do nanoszenia za pomocą pacy stalowej. Po związaniu warstwy hydroizolacji wykazują znaczną elastyczność, także w niskiej temperaturze. Są odporne na cykle zamarzania i odmarzania, na szkodliwe działanie soli oraz na dyfuzję CO2, co ogranicza korozję betonu i stali. Mogą stanowić wewnętrzne i zewnętrzne uszczelnienie m.in. piwnic, garaży podziemnych, szybów wind. Dwuskładnikowa hydroizolacja ANTOL FLEX 2K wykazuje szczególną elastyczność, dzięki czemu skutecznie mostkuje rysy w podłożu do 0,8 mm. Nadaje się do uszczelniania elementów narażonych na duże obciążenia, np. ścian oporowych, konstrukcji podpór i przęseł mostowych. Doskonale przylega do podłoża, nie spływa z powierzchni pionowych i nie tworzy zacieków. Badania ITB potwierdziły, że mikrozaprawy EKOR 71 i ANTOL FLEX 2K mogą być użyte do izolacji konstrukcji betonowych w rolnictwie, skutecznie chroniąc je przed agresywnym działaniem obornika. Innym produktem, dzięki któremu można wykonać izolację przeciwwilgociową, a także termiczną fundamentów czy ścian kondygnacji podziemnych i naziemnych, jest ASFREDOL. Zmieszany z cementem i piaskiem pozwala na przyklejanie płyt styropianowych do ocieplenia fundamentów i murów.
Ta bezrozpuszczalnikowa, wodna emulsja polimerowo-bitumiczna wykazuje wysoką przyczepność do większości podłoży budowlanych, a także do metali i tworzyw sztucznych. Produkt może być stosowany zarówno na podłożach suchych, jak i lekko wilgotnych. Charakteryzuje się wyjątkową zdolnością do wysychania od wewnątrz, co pozwala jednoznacznie ocenić, czy cała warstwa jest już związana. Po wyschnięciu stanowi trwałą powłokę, odporną na szoki termiczne i stały kontakt z wodą. Może być stosowany jako hydroizolacja wewnętrznych powierzchni zbiorników wody technologicznej, kadzi, silosów. Materiał produkowany jest w dwóch odmianach: ASFREDOL*** i ASFREDOL 682. Ten drugi wzbogacony jest o żywice syntetyczne polepszające elastyczność i właściwości mechaniczne stwardniałej masy. Może kryć rysy skurczowe i pęknięcia podłoża. ASFREDOL oraz EKOR 71 lub ANTOL FLEX 2K są również elementami systemowej hydroizolacji tarasów, balkonów, stropów i posadzek.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in