Izolacje Armaflex Ultima

30.10.2017

Firma Armacell wprowadziła na rynek nową rodzinę izolacji o zmniejszonej ilości wydzielanego dymu.

Armaflex Ultima jest elastyczną izolacją powstałą na bazie spienionego kauczuku syntetycznego. Pozwala ona nie tylko spowolnić rozprzestrzenianie się ognia (klasa pożarowa B/BL-s1, d0 dla otulin oraz B-s2,d0 dla arkuszy o grubości powyżej 10 mm), ale również charakteryzuje się bardzo niewielką ilością dymu wydzielanego podczas spalania. Otulina Armaflex Ultima otrzymała w tej kategorii najwyższą klasę s1 według najnowszej europejskiej klasyfikacji ogniowej. Jest to o tyle istotne, że dym powstały w wyniku spalania elementów wykonanych z tworzyw sztucznych może nie tylko bezpośrednio wpłynąć na nasze zdrowie, ale również mocno ogranicza widoczność, znacznie utrudniając przeprowadzenie skutecznej akcji ewakuacyjnej oraz ratunkowej.

 

 

Dodatkowo zamknięta struktura komórkowa materiału, jej niska przewodność cieplna oraz nieprzepuszczalność pary wodnej długofalowo zabezpieczają rury przed ucieczką ciepła i problemami związanymi z kondensacją pary wodnej. W konsekwencji znacznie obniżone zostają długookresowe koszty eksploatacji instalacji. Dodatkowym atutem izolacji z syntetycznego kauczuku jest jej elastyczność. To bardzo istotne zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią, np. w przypadku skomplikowanych instalacji.

Armaflex Ultima charakteryzuje się też doskonałymi parametrami izolacyjnymi. Bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła pozwala zminimalizować swobodną wymianę energii pomiędzy instalacją a otoczeniem, co znacznie poprawia sprawność urządzeń. Dodatkowo zamknięto-komórkowa struktura materiału z jakiego wykonano izolację oraz współczynnik dyfuzji powyżej 7000 sprawiają, że stanowi ona barierę zapobiegającą skraplaniu się wody na rurach o niskiej temperaturze czynnika, zapobiegając tym samym powstawaniu nieestetycznych zacieków lub zawilgoceń. Co więcej, izolacja ta dostępna jest zarówno w postaci otuliny, jak i płyt, co w połączeniu z wysoką elastycznością materiału pozwala zabezpieczyć nawet najbardziej skomplikowaną instalację.

Izolacja Armaflex Ultima oraz bezrozpuszczalnikowy klej Armaflex Ultima SF990 mają deklaracje środowiskowe (EPD) – są przyjazne dla środowiska.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.