Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Powstaje hala magazynowa firmy Unirol

16.08.2013

Grupa Unirol, firma działająca w branży części zamiennych do maszyn rolniczych, prowadzi nową inwestycję związaną budową nowej hali magazynowej z częścią biurowo-socjalną. Obiekt powstanie w Borku Wielkopolskim.

Nowa hala magazynowa wraz z 2-kodygnacyjnym budynkiem biurowo-socjalnym będzie miała łączną powierzchnię 1200 m². Jednonawowa hala magazynowa zostanie wykonania w technologii konstrukcji stalowej, natomiast część administracyjna w technologii tradycyjnej – murowanej. Nowa inwestycja jest prowadzona przez firmę Amwin z Wrześni w ramach umowy kontraktowej projektuj-buduj.

 

 

Jednym z rozwiązań, które zasługuje na uwagę, jest zaprojektowana ściana wewnętrzna pomiędzy halą a częścią administracyjną, wykonana z bloczków betonu komórkowego, wzmocniona trzpieniami żelbetowymi. Dzięki zastosowaniu ściany oddzielenia pożarowego o odporności ogniowej REI 60, część magazynowa i biuro stanowią odrębne strefy pożarowe i traktowane są jako osobne budynki. Pod względem funkcjonalnym część socjalno-biurowa zalicza się do kategorii zagrożenia ludzi ZL III, a część magazynowa do kategorii PM o przewidywanym obciążeniu ogniowym nie przekraczającym Qd < 500MJ/m². Ponadto w celu zapewnienia niższych kosztów eksploatacji obiektu w przyszłości, w części administracyjnej została zaprojektowania centrala wentylacyjna z wymiennikiem ciepła – rekuperacją.

Amwin jest odpowiedzialny za przeprowadzenie całego procesu budowlanego, od przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu, dostawę i montaż hali wraz z wszystkimi instalacjami, aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu i serwisowania w przyszłości.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube