II Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury oraz Dni Inżyniera Budownictwa

09.01.2018

Nowe przepisy, założenia programu KZN, konkurencyjność polskich firm budowlanych na rynkach zagranicznych – to tylko niektóre z tematów, jakie zostaną poruszone podczas II Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury (30.01.-1.02.2018 r.) oraz Dni Inżyniera Budownictwa (31.01.-1.02.2018 r.) na targach BUDMA.

Podczas forum poruszona zostanie także tematyka jakości w przestrzeni publicznej w kontekście jej dostępności dla osób niepełnosprawnych. Dyskusji poddana zostanie przyszłość branży budowlanej – zaproszeni goście starać się będą odpowiedzieć na pytanie, czy automatyzacja produkcji i eksport są szansą na stały rozwój polskich firm. Wśród podejmowanych podczas forum tematów nie zabraknie również rozmów o przyszłości kadry pracowniczej i fachowców, których zaczyna brakować na polskim rynku budownictwa.

 

 

Krajowy Zasób Nieruchomości – szansa dla polskiego budownictwa?

Głównymi zadaniami Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN) ma być gospodarka nieruchomościami Skarbu Państwa przeznaczonymi pod budowę mieszkań o atrakcyjnym czynszu, w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Czy w świetle nowych przepisów założenia programu wpłyną na optymalizację procesu inwestycyjno-budowlanego? Czy rozwiązania zawarte w ustawie faktycznie gwarantować będą stabilne warunki inwestowania przedsiębiorców i ochronę przyszłych najemców? Odpowiedzi między innymi na te pytania poznamy 31 stycznia.

 

Eksport siłą polskich firm

O tym, że polskie firmy, szczególnie w branży stolarki otworowej, doskonale radzą sobie na zagranicznych rynkach, nie trzeba nikogo przekonywać. Potwierdzają to same liczby – tylko w 2016 r., tylko w tej branży poza granice naszego kraju wysłano produkty za kwotę 6,5 mld zł. Podczas forum dowiemy się o sile i potencjale eksportowym polskiego budownictwa, a także narzędzi go wspierających. Ciekawie zapowiada się także debata, której głównym pytaniem będzie przyszłość branży budowlanej w odniesieniu do automatyzacji produkcji i eksportu jako szansy na stały rozwój polskich firm budowlanych.

 

Wszystkie drogi prowadzą do BIM…

W jaki sposób pozbyć się ewentualnych problemów wykonawczych projektu jak najwcześniej? Wystarczy
skorzystać z nowej koncepcji zarządzania inwestycją na wszystkich jej etapach – od planowania projektu, aż po ostatnie etapy budowy. Z pomocą przyjdzie nam Building Information Modeling, czyli, pokrótce mówiąc, możliwość zbudowania trójwymiarowego obiektu w wirtualnej przestrzeni. Dzięki temu w prosty sposób znikają problemy związane z koordynacją międzybranżową, czyli kolizjami wykonawczymi, już na etapie projektowania. To oczywiście w znaczący sposób wpływa na oszczędności zarówno czasu, jak i ponoszonych kosztów. Tyle w teorii, ale jak wygląda to w praktyce? Na Forum Budownictwa i Architektury poznamy „od kuchni” cyfrową rewolucję w budownictwie, m.in. na przykładzie inwestycji w Szwecji.

Pełny program II Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury oraz Dni Inżyniera Budownictwa dostępny jest na www.budma.pl.

Patronat honorowy: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Współorganizatorzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Izba Architektów RP, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa, Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in