Grunt to podstawa

12.05.2008

Grunt epoksydowy EB-270 to nowy produkt marki Artelit Professional. Bezrozpuszczalnikowy grunt wzmacnia, zwiększa przyczepność oraz chroni przed wilgocią niemal wszystkie typy podłoża, zarówno chłonne jak i niechłonne.

Właściwe przygotowanie podłoża ma decydujący wpływ na parametry użytkowe wnętrz i ich estetykę. Jednym z ważniejszych etapów przygotowujących powierzchnie do późniejszej eksploatacji jest ich gruntowanie. Zastosowanie odpowiedniego gruntu zwiększa przyczepność powierzchni, znacząco je wzmacnia oraz zmniejsza ich chłonność. Naprzeciw rosnącym oczekiwaniom użytkowników wychodzą nowe technologie i coraz skuteczniejsze materiały chemii budowlanej. Dostępny od niedawna na rynku grunt EB-270 jest uniwersalnym preparatem gruntującym do podłóg i ścian, który może być stosowany do wielu różnych rodzajów podłoży. Produkt dobrze penetruje podłoża oraz wiąże zanieczyszczenia, dlatego może być wykorzystywany do poprawy adhezji starych powierzchni. Po utwardzeniu cechuje się odpornością na wodę dzięki czemu może być stosowany do podłoży cementowych o podwyższonej zawartości wilgoci, np. w piwnicach. Dobrze sprawdza się przy gruntowaniu ścian zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dzięki znakomitym parametrom EB-270 może być stosowany również do gruntowania podłóg przeznaczonych pod ogrzewanie podłogowe.
Grunt został stworzony z myślą o profesjonalnych wykonawcach posadzek, jednak jego unikalna formuła sprawia, że jest bardzo łatwy w stosowaniu. Produkt odznacza się niskim zużyciem i umożliwia szybkie podjęcie dalszych prac na podłożach, na których był zastosowany. W zależności od typu podłoża, produkt aplikuje się jednowarstwowo lub dwuwarstwowo przed zastosowaniem mas wyrównujących.
Grunt epoksydowy zalecany jest na podłoża betonowe o wilgotności podwyższonej nawet do poziomu 6 wt %. Sprawdza się na podłożach gładkich: syntetycznych i naturalnych jako warstwa wiążąca. Już po 12-24 godzinach można aplikować masę samopoziomującą –  mówi Katarzyna Banachowicz – Figiel Product Manager z firmy Selena.
Na powierzchnie chłonne polecana jest dwuwarstwowa aplikacja gruntu z piaskiem kwarcowym, Professional EB-270 stosowany jest jako chroniąca przed wilgocią membrana na podłożach wrażliwych na wilgoć, takich jak wylewki gipsowe.
Z kolei do wzmocnienia powierzchni niechłonnych najlepsza będzie jednowarstwowa aplikacja Artelit Professional EB-270 z piaskiem kwarcowym bez zastosowania wody. W tym przypadku grunt stosowany jest jako masa wiążąca gładkie powierzchnie takie jak stare płytki ceramiczne, kamień naturalny i syntetyczny, metal, pokrycia starymi żywicami, czy pozostałości starych klejów. Nie rozcieńczanie masy wodą przed aplikacją, zwiększy przyczepność piasku do gładkich podłoży.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in