Gdy ocieplenie ściany lub dachu możliwe jest tylko od środka

05.04.2011

Ocieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje. W określonych sytuacjach jest to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie.

W nowoczesnym budownictwie z zastosowaną wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła problem izolacji od wewnątrz polega nie na tym, „czy ocieplać od środka”, ale „czym ocieplać”, by zyskać maksymalny efekt. Materiałem godnym polecenia jest w tym przypadku Eurothane G.

Eurothane G to twarde płyty poliuretanowe, jednostronnie pokryte płytą G-K. Między warstwą poliuretanu i gipsu znajduje się dodatkowo warstwa paroizolacji. Stosując Eurothane G unikamy żmudnego i kosztownego montażu poszczególnych warstw. Eurothane G standardowo występuje w wymiarach 2600 x 1200 mm i grubościach od 20 do 120 mm. Współczynnik przewodzenia ciepła Eurothane G to 0,023 W/mK –to bezkonkurencyjny parametr w porównaniu z innymi materiałami. Tam, gdzie zmiana wyglądu elewacji jest niemożliwa, zastosowanie Eurothane G może być jedynym rozwiązaniem.

 

 

Izolacja ścian i poddasza płytą Eurothane G

Eurothane G zastosowane może zostać jako termoizolacja od wewnątrz: ścian, sufitów, poddaszy lub ścianek działowych. W tej aplikacji Eurothane G montowane jest najczęściej na drewnianym podłożu lub klejone bezpośrednio do ściany klejem gipsowym.

Płyty Eurothane G zamontowane mogą również zostać po wewnętrznej stronie skośnego dachu.

 

Wykańczanie powierzchni płyt Eurothane G
Do wykończenia zewnętrznego płyty użyte mogą zostać właściwie wszystkie materiały wykończeniowe oprócz materiałów zawierających w swoim składzie wapno. Płyty przystosowane są do tapetowania, malowania, oraz pokrywania płytkami ceramicznymi.
 

RECTICEL jest także producentem płyt PUR i PIR stosowanych jako termoizolacja posadzek, ścian w układzie trójwarstwowym, dachów płaskich, skośnych, tarasów i połaci dachowych od wewnątrz w budynkach rolniczych i przemysłowych.

Więcej informacji na: www.recticelizolacje.pl.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in