Fluke wprowadza na rynek nowe kamery termowizyjne z serii P3

23.08.2011

Firma Fluke Corporation,światowy lider technologii elektronicznych przyrządów testowych i pomiarowych, wprowadza na rynek nową serię kamer termowizyjnych P3. Kamery termowizyjne mają sprawdzony w praktyce szeroki wachlarz funkcji do zastosowania w diagnostyce. Seria P3, oparta na nagradzanych modelach z rodziny Ti32, została poszerzona o cztery ekonomiczne wysokiej klasy kamery.

Nowe modele Ti27 i Ti29 mogą być wykorzystane w przemyśle, przy sprawdzaniu instalacji elektrycznych, mechanicznych oraz do monitorowania procesów. Natomiast modele TiR27 i TiR29 stosuje się do kontroli budynków, audytów energetycznych, pomiarów odporności na czynniki atmosferyczne oraz przy konserwacji budynków. Wszystkie nowe modele są specjalnie przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach. Zapewniają doskonałą jakość obrazu z prostym w obsłudze interfejsem sterowanym jedną ręką.

Ta nowa rodzina kamer ma najwyższą czułość termiczną w branży, największą całkowitą liczbę pikseli (76 800 w modelach Ti32/TiR32) oraz doskonałą rozdzielczość przestrzenną, co razem z 3,7-calowymi kolorowymi wyświetlaczami LCD w standardzie VGA, gwarantuje ostre i wyraźne obrazy ułatwiające wychwycenie nawet najmniejszych różnic temperatur.

Zakres pomiarowy temperatury modeli Ti wynosi od -20ºC do 600ºC (od -20ºC do 150ºC w modelach TiR). Kamery mają funkcję alarmu koloru wysokiej temperatury do zastosowań przemysłowych oraz alarm koloru temperatury punktu rosy (niskiej temperatury), niezbędny przy pomiarach budynków. Wszystkie modele rejestrują notatki głosowe.

Seria P3 obsługuje technologię IR-Fusion® opatentowaną przez firmę Fluke, która umożliwia precyzyjne nakładanie obrazu podczerwonego i widzialnego, co znacznie upraszcza diagnozowanie problemów. Ma kilka trybów podglądu i umożliwia edycję oraz podgląd obrazów bezpośrednio na wyświetlaczu kamery. Technologia IR-Fusion ułatwia precyzyjną identyfikację szczegółów i potencjalnych problemów, pozwalając użytkownikowi na analizę i pełną kontrolę obrazów podczerwonych i widzialnych. Seria P3 oferuje doskonałe możliwości oraz wyróżnia się trwałością i niezawodnością.

W kamerach tych można montować opcjonalne, wymienne obiektywy szerokokątne i teleobiektywy IR-Fusion (oferowane tylko przez firmę Fluke), co znacznie poszerza zakres ich zastosowań. Wszystkie modele mają wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości z detektorem podczerwieni maksymalnie 320 x 240 pikseli, zapewniając obrazy o bardzo dobrej wyrazistości i szczegółowości.

Do każdej kamery termowizyjnej firma Fluke dodaje oprogramowanie SmartView® do profesjonalnej analizy w podczerwieni i raportowania, z nieograniczoną czasowo licencją oraz dożywotnimi, darmowymi aktualizacjami. Modułowy zestaw narzędzi do przeglądania, sporządzania notatek, edytowania i analizowania obrazów podczerwonych umożliwia użytkownikom edytowanie obrazów w pięciu trybach podglądu oraz proste generowanie spersonalizowanych, profesjonalnych raportów przy użyciu kreatora. Oprogramowanie w pełni obsługuje technologię Fluke IR-Fusion, a funkcja wyświetlania w trzech wymiarach Fluke 3D-IR™ powoduje, że gorące i zimne punkty mogą być wysuwane na pierwszy plan, co ułatwia ich wyeksponowanie i analizę.

Kamery termowizyjne Fluke z serii P3 mają: kartę pamięci 2 GB, dwa akumulatory, które zapewniają pracę na ponad 4 godziny każdy, ładowarkę/zasilacz sieciowy, regulowany pasek na nadgarstek i sygnowany przez firmę Fluke twardy futerał oraz miękką torbę do przenoszenia.

Więcej na: www.fluke.pl i http://www.fluke.com/Fluke/plpl/products/P3_Series.htm?utm_source=hp&utm_medium=banner&utm_campaign=Ti_P3

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.