Emerson Network Power Ujawni na Common Europe Congress szczegóły Nowej Strategii Energy Logic

03.06.2009

W dniach 6–9 czerwca w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się Common Europe Congress 2009. Emerson Network Power przedstawi na nim szczegóły innowacyjnej strategii oszczędzania energii elektrycznej w centrach przetwarzania danych Energy Logic.

 

Eksperci Emerson Network Power (NYSE: EMR), światowego lidera w utrzymaniu systemów istotnych dla działalności firm (Business-Critical ContinuityTM), opracowali strategię pozwalającą, w przypadku dużych serwerowni i data center, ograniczyć o 50% zużycie energii elektrycznej, a w konsekwencji zmniejszyć koszty utrzymania obiektu i koszty dla środowiska naturalnego. Inwestycja w modernizację infrastruktury zgodnie z wytycznymi Energy Logic cechuje się szybkim (6-9 miesięcy) zwrotem poniesionych nakładów finansowych.

Stefano Mozzato – dyrektor marketingu należącej do Emerson Network Power marki Liebert w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki – przedstawi, podczas jednej z sesji merytorycznych Common Europe Congress, problematykę oszczędności energii elektrycznej w data center, niewątpliwie jedną z najbardziej kluczowych kwestii dla managerów działów IT. Strategia oszczędności energii Energy Logic rekomendowana przez Emerson pozwala, w obliczu uwolnienia od 1 stycznia 2009 r. cen energii w Polsce, na znaczące oszczędności na rachunkach za prąd w serwerowni.
Oprócz korzyści finansowych strategia Energy Logic przynosi znaczne korzyści środowisku: bezpośrednio wpływa na zmniejszenie wydzielania ciepła do atmosfery, a dodatkowo, w sposób pośredni, ogranicza emisję CO2. Tym samym strategia wpisuje się w nurt rozwiązań z obszaru Green IT i jest wkładem Emerson Network Power w promowanie ekologii w sektorze IT.
 
Common jest organizacją non-profit, zrzeszającą użytkowników komputerów IBM, jej członkami mogą być zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Dzięki tej różnorodności głos Common jest poważany i traktowany przez IBM jako niezwykle ważny głos doradczy.
 
 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.