Łuski kwadratowe i rombowe RHEINZINK® w przeciwieństwie do płyt lub gontów o podobnym wyglądzie, posiadają na stronie górnej, przedniej i dolnej wygięcia w formie płaskich rąbków. Dlatego nawet przy geometrycznie skomplikowanych powierzchniach pozwalają na pewne pod względem wodo- i wiatroszczelności rozwiązania.
Można nimi bez problemu kryć prawie wszystkie zaokrąglenia. Do klasycznych obszarów zastosowań łusek należy: okładanie lukarn, głowic kominów i brzegów dachów. Natomiast łuski o większym formacie znajdują zastosowanie na wielkopowierzchniowych elewacjach. Również jako alternatywne krycie dachów, wielkie łuski stają się coraz bardziej popularne. Obok zalet konstrukcyjnych wywołują one również wyrazisty efekt optyczny.
Trwałość blachy cynkowo-tytanowej wynosi 80-120 lat i jest możliwa dzięki unikalnym właściwościom fizyko-mechanicznym tego materiału, gdzie jedną z nich jest patynowanie. Obecna blacha cynkowo-tytanowa jest stopem cynku (Zn) o stopniu czystości 99,995% z domieszką miedzi (Cu), tytanu (Ti) i aluminium (Al). Bardzo łatwo dało się kryć w tej technologii powierzchnie wklęsło – i wypukło – zaokrąglone. Blacha może być zaginana, gięta rolkowo, zwijana, rozklepywana, wyciągana, wciągana, wklepywana, głęboko tłoczona i wyoblona. To wszystko bez obaw o odpryski czy mikrouszkodzenia. Blacha produkowana w procesie ciągłym wg PN-EN 988, jest dostępna w 3 rodzajach:
– blacha gołowalcowana naturalna w kolorze srebrnoszarym z połyskiem
– patynowana fabrycznie blacha naturalna patynapro szaroniebieska (w przybliżeniu RAL 7001)
– patynowana fabrycznie blacha naturalna patynapro grafit (w przybliżeniu RAL 7009).
Istotną cechą naturalnej patynypro jest to, że będąc zarysowana podczas montażu czy eksploatacji odbudowuje się dokładnie w tym samym odcieniu.