Ekobiblioteka już działa

17.02.2020

Ekobiblioteka to inicjatywa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Bezpłatne audiobooki związane z tematyką czystego powietrza dostępne są pod adresem www.ekobiblioteka.audioteka.pl.

 

 

Cztery audiobooki od NFOŚiGW zostaną darmowo udostępnione w aplikacji mobilnej Audioteki (do pobrania w sklepach AppStore i Google Play).

Można już odsłuchać książkę Jakuba Chełmińskiego „SMOG. Diesle, kopciuchy, kominy, czyli dlaczego w Polsce nie da się oddychać?” (Wydawnictwo Poznańskie). Poznanie tej pozycji pozwoli odbiorcom zrewidować fakty i mity narosłe wokół smogu.

Jedna z przygotowywanych do ekobiblioteki książek w wersji audio to „Uduszeni” Beth Gardiner (wydawnictwo Relacja). Znana amerykańska dziennikarka podróżuje po świecie (tekże Polsce), rozmawia z naukowcami i przedstawia historie ludzi walczących o zdrowszą przyszłość.

Następne audiobooki mają się pojawić w marcu i kwietniu br. Każda z książek będzie dostępna bezpłatnie przez trzy miesiące, a potem wejdzie do płatnego katalogu Audioteki.

Ekobibliotekę urozmaicą podcasty na tematy związane z problematyką poruszaną w udostępnianych książkach. Można się ich spodziewać w I i II kwartale tego roku.

 

Przeczytaj też: Internetowa sprzedaż kotłów na paliwa stałe pod kontrolą

Rozwiązania techniczne w systemach kominowych w walce ze smogiem

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.