Aby osiągnąć odpowiednią wytrzymałość, może się zapętlać, rozkładać lub rozpierać.
Nowy kołek fischer sam dopasowuje się do konkretnego rodzaju podłoża dzięki kombinacji dwóch składników – tworzywa miękkiego i twardego. Po osadzeniu w otworze kołek fischer ulega takiemu odkształceniu, które lepiej zespaja się z danym materiałem, przez co uzyskuje wyższą nośność. – DuoPower to pierwsze inteligentne mocowanie, które aktywuje jedną ze swoich 3 funkcji w zależności od podłoża. W pustakach ceramicznych czy gazobetonie zapętla się, w betonie rozpiera, a np. w płycie g-k rozkłada. Wszystko po to, by osiągnąć najwyższe możliwe parametry wytrzymałościowe. Nawet w przypadku nieznanego podłoża kołek DuoPower nie będzie stwarzał ryzyka, że nie wytrzyma konkretnego obciążenia – mówi Artur Pławny z fischerpolska
Wielofunkcyjność kołka jest możliwa dzięki połączeniu dwóch komponentów. – Szara część nylonowej tulejki uaktywnia jedną z trzech funkcji, a czerwone skrzydełka rozporowe dociskają się do ścianek otworu i zapobiegają obracaniu w czasie montażu. Mocowanie jest bezpieczne, łatwe i szybkie, bo wykorzystuje się optymalne dopasowanie wkrętu. W trakcie montażu dość łatwo wyczuć więc moment, gdy kołek ulega pełnemu rozparciu – wyjaśnia Artur Pławny z fischerpolska. Na rynku dostępne są dwie wersje kołka DuoPower – krótsza i dłuższa. Pierwsza z nich wystarcza przy mocowaniu w pełnych podłożach, a dłuższa nadaje się zwłaszcza do problematycznego podłoża, jak np. pustaki lub gazobeton. Dodatkową cechą DuoPower jest blokada przed przedwczesnym rozpieraniem i zoptymalizowany kształt koszulki z niewielkim kołnierzem u wlotu. Kołnierz umożliwia zarówno montaż wstępny, jak i przelotowy.
Dwuskładnikowa budowa kołka wpływa również na łatwość i wygodę samego montażu. W trakcie osadzania kołek nie obraca się w otworze dzięki charakterystycznym ząbkom. Specjalnie zaprojektowany otwór wewnątrz kołka ułatwia prowadzenie wkrętu, a niewielki kołnierz na zewnątrz zapobiega wpadnięciu mocowania do otworu. Wszystkie wersje DuoPower wytrzymują większość typowych obciążeń w domu i na budowie. Wyniki testów zniszczeniowych pokazują, że jeden kołek w rozmiarze 8×40 w betonie jest w stanie przyjąć na siebie ciężar rzędu 90 kg, w pustaku ceramicznym – 20 kg, w płycie g-k – 15 kg.