Drabiny pionowe KRAUSE z innowacyjnym systemem mocowań IsoMont

31.08.2016

Drabiny pionowe mocowane na stałe to szczególny rodzaj urządzeń, które służą pokonywaniu wysokości. System mocowań musi być tak skonstruowany, by z jednej strony skutecznie radził sobie z przewidywanymi obciążenia, z drugiej zaś nie wpływał negatywnie na bilans energetyczny budynku. IsoMont spełnia oba wymagania.

Zgodnie z zaostrzającymi się przepisami dotyczącymi energooszczędności budynków, już w roku 2021 wszystkie nowe obiekty będą musiały spełniać wymogi prawie zerowego zapotrzebowania na energię. Nowe projekty będą musiały być pozbawione wszelkiego ryzyka związanego z występowaniem mostków termicznych, do których zaliczyć możemy np. miejsce mocowania drabin pionowych do elewacji budynku. Wykorzystanie mocujących kotew ściennych ze stali, doskonałego przewodnika, powoduje zazwyczaj uciekanie ciepła przez warstwę izolacji, w skutek czego na jej powierzchni tworzy się para wodna, a w dłuższej perspektywie pleśń. Zaprojektowany przez konstruktorów KRAUSE innowacyjny system mocowań ściennych IsoMont wykonany został z tworzywa sztucznego, wzmacnianego włóknem szklanym (GFK). Zdolność przewodnictwa ciepła została przez to ograniczona do minimum. Warto zaznaczyć, że wykorzystany materiał jest równie wytrzymały jak stal, zatem bez problemu poradzi sobie z dźwiganiem nawet największych przewidywanych obciążeń – mówi Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE.

 

 

Drabiny pionowe KRAUSE, wykonane według normy DIN 18799-1: 2009, zostały zaprojektowane w systemie modułowym, co zapewnia kompleksową i szybką ich instalację w docelowym miejscu użytkowania. Pozwala to zaoszczędzić 30% czasu potrzebnego na montaż w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Szeroka gama wyposażenia podstawowego i dodatkowego odpowiada na zróżnicowane wymagania wynikające z pełnionych funkcji i miejsca wykorzystania oraz zapewnia wygodne i bezpieczne użytkowanie.

 

 

Cechy rozwiązania KRAUSE:

– duży wybór kotew mocujących, ułatwiający dopasowanie do podłoża i odstępu od ściany;

– szybkie i wydajne mocowanie kotwy do drabiny, za pomocą jednej śruby na stronę;

– prosty montaż systemu kosza ochronnego, składającego się z pałąka zabezpieczającego (z zestawem nierdzewiejących śrub z V4A), który może być montowany do dowolnego miejsca na podłużnicy drabiny, oraz podpory zabezpieczającej, wyposażonej w zintegrowany kanał śrubowy umożliwiający szybki i różnoraki montaż do pałąka;

– różne typy blachy odprowadzające wodę, dzięki którym unika się zacieków na elewacji budynku.

W ofercie znajdują się drabiny zarówno jedno-, jak i wielociągowe, które, zgodnie z obowiązującymi przepisami, muszą być stosowane w przypadku wysokości większych niż 10 m. Dodatkowo zaleca się, aby stosowanie drabin pionowych w celach ewakuacyjnych było zawsze poprzedzone konsultacjami z służbami ratownictwa pożarowego.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in