Przewodniczący Rady Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa wybrany na kadencję 2010–2014. Członek Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
Urodziłem się na pięknej ziemi orawskiej w Jabłonce (powiat nowotarski), gdzie żyją pracowici, ambitni i zaradni ludzie, którym spełniają się marzenia. Moje marzenie, aby latać wprawdzie się nie spełniło, ale wytrwale dążyłem do jego realizacji. Uczyłem się w Lotniczych Zakładach Naukowych we Wrocławiu, by ostatecznie zostać inżynierem budownictwa. W 1978 r. rozpocząłem pracę naukową i dydaktyczną na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Do dziś związany jestem z moją Alma Mater, w której pracuję na stanowisku profesora w Katedrze Konstrukcji Metalowych. Praca naukowa i dydaktyczna jest jedną z moich życiowych pasji. Cieszę się dużą sympatią wśród studentów, którzy przychodzą do mnie, nie tylko w czasie swoich studiów, lecz także po ich zakończeniu. Dumny jestem z osiągnięć zawodowych i osobistych sukcesów 150 moich dyplomantów oraz absolwentów Wydziału BLiW. Moi doktoranci to ludzie ambitni, którzy postawili na swój rozwój intelektualny. Jestem przekonany, że zrealizują oni wszystkie zawodowe i życiowe plany.
Moją pasją jest mój zawód. Staram się zatem, aby praca naukowo-dydaktyczna i pełnione funkcje nie przeszkodziły mi w codziennej, normalniej pracy inżyniera budownictwa. W swoim biurze projektowym wykonuję ekspertyzy i opinie techniczne, projekty budowlane oraz sprawuję nadzór autorski, bywam także na różnych placach budowy. Jako naukowiec i inżynier specjalizuję się w budownictwie przemysłowym oraz konstrukcjach metalowych. W polskich elektrowniach, hutach, halach widowiskowo-sportowych i magazynowych, zakładach przemysłowych czuję się jak u siebie w domu. Jako rzeczoznawca i projektant przywracałem wielu takim obiektom zdolności eksploatacyjne, utracone w wyniku naturalnego zużycia, awarii lub katastrofy budowlanej. W wielu wypadkach w rozwiązywanie najtrudniejszych problemów technicznych zaangażowane było Akredytowane Laboratorium Badawcze Instytutu Budownictwa Politechniki Wrocławskiej, w którym przeprowadzano specjalistyczne badania laboratoryjne. Bardzo często wyniki prowadzonych przeze mnie badań mają zastosowanie w praktyce. Uważam, że tak właśnie powinienem odgrywać swoją rolę badacza i inżyniera. Patenty i prace badawczo-wdrożeniowe to szczególna forma mojej współpracy z przemysłem. Obiekty zrealizowane na podstawie projektów, przy tworzeniu których brałem udział, były nagradzane i wyróżniane. Ze szczególną satysfakcją mogę wymienić udział w zespołach projektowych pawilonów nr 8 i nr 25 Międzynarodowych Targów Poznańskich, hali sztucznego lodowiska w Krynicy Górskiej, Zakładów Mc Cain w Chociwelu, Zakładu Linpac Plastic w Bukowicach, galerii i estakad nawęglania w PGE Elektrowni Turów SA i w PGE Elektrowni Bełchatów SA oraz silosów, kominów i wież w różnych miejscach Polski i Niemiec. Przez wiele lat, jako projektant i konsultant, współpracowałem z polskimi firmami, realizującymi różnego rodzaju obiekty przemysłowe na terenie Niemiec. Są to szczególnie cenne doświadczenia, które wykorzystuję w pracy dydaktycznej, naukowej i zawodowej.
Od samego początku działalności samorządu inżynierów budownictwa aktywnie włączyłem się w pracę na rzecz Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. W roku 2010 powierzono mi funkcję przewodniczącego Rady tej izby. Wybór ten traktuję zarówno jako zaszczyt, jak i szczególne wyzwanie w mojej działalności zawodowej oraz społecznej na rzecz środowiska inżynierów budownictwa.
Życie rodzinne to dla mnie wartość nadrzędna. Mam czterech synów. Dwóch z nich jest już pełnoprawnymi inżynierami budownictwa, trzeci niedługo do nich dołączy.
Mam nadzieję, że dopóki zdrowie mi na to pozwoli, pracował będę zawodowo, gdyż cenię to sobie bardzo wysoko.