Od połowy września 2013 r. klienci Instytutu Techniki Budowlanej i internauci zainteresowani budownictwem mogą za pośrednictwem sieci korzystać z największej w Polsce, i wciąż rozbudowywanej, cyfrowej biblioteki branżowej prowadzonej przez ITB. Oferuje ona tysiące fachowych wydawnictw: aprobat technicznych, artykułów, dokumentów informacyjnych i prac badawczych.
Cyfryzacja zasobów bibliotecznych ITB to rezultat zakończonego kilkuletniego projektu „Rozwój infrastruktury informatycznej – zwiększenie dostępności potencjału naukowego dla nauki, gospodarki”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Objął on wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w zakresie IT we wszystkich jednostkach Instytutu, w tym stworzenie: cyfrowej bazy wiedzy i ujednoliconego archiwum publikacji i wyników badań oraz systemu elektronicznego dostępu do wydawnictw i innych produktów ITB.
Z zasobów można korzystać za pośrednictwem nowego portalu: klient.itb.pl lub z poziomu strony głównej instytutu www.itb.pl (Strefa klienta/Baza wiedzy). Bazy Biblioteki ITB zawierają opisy bibliograficzne m.in. książek, czasopism, niepublikowanych prac naukowo-badawczych ITB i CORBRI HYDROBUDOWA, aprobat technicznych ITB i innych jednostek aprobacyjnych oraz certyfikatów ITB. Rejestrują także publikacje pracowników instytutu, w tym referaty w materiałach konferencyjnych oraz artykuły z czasopism. Skrócone opisy można oglądać i drukować w 8 formatach.
Bazy stanowią katalog Biblioteki ITB od 1991 roku (wcześniejsze zbiory są do wyszukania w katalogach kartkowych, które udostępnione są w siedzibie ITB przy ul. Filtrowej 1). Wstecznie wprowadzono do nich wszystkie publikacje Instytutu Techniki Budowlanej oraz wszystkie dokumenty aprobacyjne wydawane przez ITB, tzn. Świadectwa Dopuszczenia do Stosowania w Budownictwie, Świadectwa Dopuszczenia do Ograniczonego Stosowania w Budownictwie, Decyzje Dopuszczenia do Stosowania w Budownictwie, Aprobaty Techniczne oraz Rekomendacje Techniczne. Aprobaty pozostałych jednostek aprobacyjnych są gromadzone w Bibliotece ITB od 1998 roku. W bazie znajdują się ponadto informacje o aprobatach tych jednostek, które zdecydowały się na przekazywanie tekstów aprobat do zbiorów biblioteki.
Na stronie udostępniono również wydawnictwa ITB, w tym nowości opublikowane po 15 września 2013 roku. Można je nabyć składając zamówienie pocztą, mailem lub faksem. Dostępne są również wersje cyfrowe niektórych wydawnictw.