CRAMO 10 lat w Polsce

01.02.2007

Wypożyczanie maszyn i urządzeń budowlanych

Artykuł sponsorowany
Wypożyczanie maszyn i urządzeń budowlanych

Cramo to wielkie przedsiębiorstwo usługowe zajmujące się wypożyczaniem maszyn, urządzeń oraz przenośnych pomieszczeń dla przemysłu, sektora publicznego i przedsiębiorstw budowlanych.
 

 

Przedstawiamy bogaty asortyment produktów Cramo:

Maszyny i urządzenia budowlane:
minikoparki, wózki transportowe i przyczepy, betoniarki, agregaty tynkarskie, torkretnice, przenośniki taśmowe, pojemniki i zbiorniki, zagęszczarki gruntu, frezarki do betonu, agregaty prądotwórcze, sprzęt elektryczny, wytwornice pary, osuszacze i ogrzewacze, wentylatory, pompy, dźwignice, podnośniki, wiertnice, dłuta i młoty pneumatyczne, gwintownice, wkrętarki
i młoty, piły i urządzenia do cięcia poprzecznego, sprzęt spawalniczy i lutowniczy, wiertarki, szlifierki i frezarki, przecinarki i giętarki, przyrządy miernicze, urządzenia do czyszczenia i porządkowania, filtry i separatory, rusztowania z lekkich metali, sprężarki, wyposażenie dźwigowe, wciągarki linowe i łańcuchowe, zwijarki.
Ciężki sprzęt budowlany:
wozidła, ładowarki kompaktowe i kołowe, koparki, walce, wiertnice do palowania, urządzenia do wyburzania obiektów, wysoko wydajne agregaty prądotwórcze, wysoko wydajne sprężarki.
Urządzenia dźwigowe/podnośniki widłowe:
podesty kotwione i samojezdne, żurawie, podnośniki przegubowe i teleskopowe, podnośniki samojezdne, podnośniki widłowe z przeciwwagą, wózki paletowe, dźwigniki/podnośniki do sterowania, podajniki teleskopowe.
Infrastruktura placu budowy:
baraki biurowe i pracownicze, moduły Cramo, zastępcze pomieszczenia mieszkalne, przenośne toalety i prysznice, pomieszczenia warsztatowe, kontenery, pomieszczenia/zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi, dźwigi, podnośniki i wciągarki budowlane, podesty robocze, systemy rusztowań, ogrodzenia placów budów.
Pomieszczenia modułowe:
moduły: pomieszczenia biurowe i szkolne, przedszkola, domy dla emerytów, pomieszczenia serwisowe.

{mospagebreak}
Oprócz produktów z wymienionych grup Cramo oferuje także szereg innych produktów i usług ułatwiających pracę klientom, jak również sprzedaje oferowane maszyny i urządzenia.

 

 

 

 

Firma powstała w Szwecji już w 1969 r., natomiast  w styczniu 2006 r. przez połączenie wielkich firm najmu – RK i Cramo – powstała Grupa RK-Cramo, która prowadzi działalność pod dwoma znakami firmowymi: RK lub Cramo, przy czym na tym samym rynku występuje zawsze pod jednym znakiem (w Polsce – Cramo). Nowo powstała grupa ma bardzo ambitne plany wzrostu. Obecnie posiada 250 wypożyczalni w Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Belgii i Holandii, Polsce, Czechach, Estonii, na Łotwie i na Litwie, oferujących łącznie ponad 135 tys. jednostek do wynajmu. Przy wypożyczalniach znajdują się sklepy sprzedające sprzęt, narzędzia i inne artykuły związane z wypożyczanym asortymentem.

W Polsce Cramo Sp. z o.o. istnieje od 1999 r., ale wcześniej − od roku 1995 − działała jako wypożyczalnia maszyn budowlanych pod nazwą Buduj Sam S.A.

Cramo proponuje różne formy wynajmu zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe, odpowiednie dla wszelkich potrzeb klienta, w każdej sytuacji:

Cramo Direkt − umowa wynajmu krótkoterminowego. Oferta skierowana jest do tych, którzy szybko i bez zbędnych formalności chcą wynająć pojedyncze urządzenia na krótszy okres czasu. Znajduje zastosowanie np. w przypadku awarii we własnym parku maszynowym, przestojów spowodowanych przeciążeniem albo gdy istnieje potrzeba skorzystania z maszyny rzadko używanej.
Cramo Projekt − umowa wynajmu, zgodnie z którą Cramo podejmuje się dostarczyć maszyny, kontenery użytkowe lub inny sprzęt potrzebny do realizacji konkretnego zadania lub na użytek konkretnej firmy w dłuższym, ale ograniczonym czasie. Oferta stosowana głównie w przypadku przestojów serwisowych lub naprawy sprzętu w dużych obiektach.
Cramo Funktion − specjalna umowa długoterminowa, gwarantuje klientowi korzystanie z maszyn przez dłuższy okres  i zawiera postanowienia zapewniające konserwacje, naprawy itp. zapewniające utrzymanie maszyn w pełnej sprawności.
Outsourcing − szybko rozwijający się segment działalności, rozwiązanie polegające na tym, że Cramo przejmując na własność maszyny klienta i w formie usługi przejmuje także odpowiedzialność za ich eksploatację. Oznacza istotną współzależność między eksploatacją a kosztami i stymuluje oszczędności.
Cramo jest w stanie zapewnić taki stopień dyspozycyjności sprzętu i maszyn, jaki w warunkach wewnętrznego zarządzania parkiem maszynowym jest trudny do osiągnięcia

{mospagebreak}
Z wypowiedzi szefa koncernu Vesa Koivula:
„Trudno wyobrazić sobie lepsze przesłanki sukcesu i trwałego wzrostu niż te, które posiadamy (…)
Bez względu na wielkość firm kontrahenckich i ich potrzeby nasz cel jest zawsze ten sam: oferować klientom to, czego potrzebują, a więc odpowiedni w danej sytuacji produkt, doskonale utrzymane wyposażenie o wysokim standardzie i jakości oraz gwarancję terminowej i precyzyjnej dostawy.
Rozmiar naszej działalności umożliwia stosowanie skali ekonomicznej, z którą wiążą się istotne korzyści dla klientów.”

 

 

 

 

W bogatej ofercie Cramo znajdą Państwo większość niezbędnych maszyn i urządzeń potrzebnych do prac drogowych, budowlanych i remontowych. Zapewniamy pełną obsługę najmu. Wysoko wykwalifikowani pracownicy zawsze doradzą Państwu i dobiorą maszynę, która z pewnością spełni Państwa oczekiwania. Cramo zawsze kupuje wysokiej klasy profesjonalny sprzęt
i maszyny od najlepszych producentów, zawsze zwraca uwagę na jakość, bezpieczeństwo i standard ISO. Wysoko wykwalifikowana obsługa techniczna i serwisowa zapewni na placach budowy niezawodność wypożyczonego sprzętu, a tym samym pracę bez przestojów.

W Cramo każdy klient jest najważniejszy i każdy ma prawo do rabatów.

Im dłuższy okres wypożyczenia tym niższa cena. Zapraszamy do nowo otwartego oddziału warszawskiego!

 

CRAMO Sp. z o.o.

02-801 Warszawa, ul. Puławska 405
tel. +48 22 544 07 45, fax +48 22 544 07 51

sekretariat@cramo.com
infolinia i reklamacje 602 30 00 30

www.cramo.pl

 

Artykuł zamieszczony 
w „Inżynierze budownictwa”, 
styczeń 2007. 

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.