Centrala wentylacyjna BERLUF Selen II

18.04.2012

W oparciu o innowacyjne technologie konstruktorzy marki BERLUF stworzyli funkcjonalne centrale wentylacyjne SELEN II 500 oraz SELEN II 800. Produkty te są zmodernizowaną wersją centrali SELEN 500 i SELEN 800.

Opatentowane, innowacyjne rozwiązania zastosowane przy tworzeniu centrali wentylacyjnych SELEN II sprawiają, że urządzenia te doskonale wpisują się w idee budownictwa energooszczędnego. Świadczy o tym wyższa o 30% wydajność wentylatorów promieniowych z silnikami prądu stałego, które zapewniają dodatkową oszczędność energii i dłuższą wydajność jednostki wentylacyjnej. Odzyskanie energii cieplnej aż do 95% możliwe jest dzięki zastosowaniu trzech hybrydowych wymienników krzyżowo-przeciwprądowych. Wykorzystanie tak wysokiej klasy filtrów z jednej strony obniża pobór energii elektrycznej koniecznej do ogrzania powietrza wtłaczanego, z drugiej – gwarantuje świeże, oczyszczone z wszelkich bakterii i drobnoustrojów, powietrze. Ponadto, dzięki użyciu w centralach SELEN II metody rekuperacji, możliwe jest ponowne użycie gromadzącego się w pomieszczeniach nadmiaru ciepłego powietrza, powstającego w czasie gotowania, prasowania czy kąpieli. Niekwestionowanym atutem nowych centrali SELEN II 500 oraz SELEN II 800 jest również możliwość współpracy urządzenia z GWC MAX – gruntownym wymiennikiem ciepła firmy BERLUF. Otrzymany w ten sposób zestaw zaopatrzy nas w świeże i czyste powietrze, ale również schłodzi je lub podgrzeje. Centrale SELEN II przystosowane są również do współpracy z zewnętrznym czujnikiem tlenku węgla. Podstawową funkcją czujnika jest detekcja tlenku i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia nadmiernego stężenia CO w powietrzu. Dzięki współpracy z centralami wentylacyjnymi urządzenie podnosi poziom bezpieczeństwa, zmniejszając ryzyko zaczadzenia.

 

 

Centrale SELEN II wykonane są z wysokiej jakości materiałów, odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu nowe rozwiązania wyróżnia zwiększona izolacyjność cieplna. We wszystkich urządzeniach marki BERLUF stosuje się wyłącznie trwałe filtry pokryte nanocząsteczkami srebra, które skuteczniej wychwytują drobinki kurzu i drobnoustroje, będące często źródłem alergii i chorób układu oddechowego. Firma do budowy centrali wentylacyjnych stosuje Syntelith, wykorzystywany m.in. przez NASA przy budowie stacji kosmicznych oraz w karoseriach bolidów F1. W stosunku do tradycyjnej stali tworzywo to cechuje się dużo niższą wagą i plastycznością, przy jednoczesnym zachowaniu większej izolacyjności cieplnej. Do istotnych zalet centrali SELEN II należą także cicha praca urządzeń oraz intuicyjny w obsłudze sterownik z panelem dotykowym (Touch Panel), umożliwiający zarządzanie centralą w cyklu tygodniowym. Innowacyjny Touch Panel niemal wszystkie funkcje (ustawienia gruntownego wymiennika ciepła, centrali wentylacyjnej, nagrzewnicy wodnej i elektrycznej) realizuje automatycznie, przez co do minimum ogranicza konieczność ingerencji w ustawienia. Co istotne, prawidłowo zamontowana centrala SELEN II 500 lub SELEN II 800 nie wymaga szczególnych zabiegów konserwujących w trakcie jej użytkowania. Ciągłą sprawność urządzenia zapewnia wymiana raz na 3 miesiące filtrów powietrza. Zamontowane od strony, po której zostają wszystkie zanieczyszczenia zapobiegają przenikaniu nieczystości bezpośrednio do wnętrza centrali. Konieczność wymiany filtra sygnalizuje specjalny komunikat na panelu sterowania urządzenia. Precyzja i jakość wykonania urządzeń stanowią podstawę do ponad 3 letniej gwarancji, jaką producent daje na centrale wentylacyjne SELEN II.

 

 

Dane techniczne

Nazwa parametru

SELEN II 500 DC

SELEN II 800 DC

wymiary (D x W x SZ)

1846 mmx 988 mm x 397 mm

1846 mmx 988 mm x 397 mm

średnica przyłączy wentylacyjnych

fi 250 mm

fi 250 mm

Waga

82 kg

84 kg

zakres wydajności

0 – 680 m³/h

0 – 910 m³/h

zakres sprężu

0 – 650 Pa

0 – 780 Pa

wydajność przy 100 Pa

500 m³/h

800 m³/h

Zasilanie

230 VAC/ 50 Hz

230 VAC/ 50 Hz

Wentylatory

2×95 W 48 VDC

2×144 W 48 VDC

pobór mocy wentylatorów

190 W

288 W

pobór mocy nagrzewnicy wstępnej

750 W

750 W

ciśnienie akustyczne

< 52 dB

< 52 dB

powierzchnia wentylowanych pomieszczeń

400 m²

650 m²

 

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in