„Biurowy Poznań” w Warszawie

19.10.2007

W Warszawie na pograniczu Wilanowa i Ursynowa ma powstać  na 17- hektarowej działce kompleks biurowy. Przez środek tego biurowego miasteczka przebiegać będzie południowa obwodnica Warszawy łącząca się z autostradą A2.

Budowy czterokondygnacyjnych biurowców, które mają mieć łącznie ok. 150 tys. powierzchni biurowej, podjął się Polnord. Warto zauważyć, że kompleks który powstanie będzie miała powierzchnie porównywalną z całkowitymi zasobami biurowymi Poznania.
Budowa ma ruszyć wiosną 2008 r., a jej zakończenie planowane jest na rok 2012.
1 mld zł  – to szacowany koszt wykonawstwa, natomiast 1,5 md zł – oczekiwane przychody z tej inwestycji. 17 października br. Polnord podpisał już list intencyjny z Asseco Poland na wynajęcie przez tę firmę 20-30 tys. m kw. biur w pierwszym etapie inwestycji. Na podobnej powierzchni w biurowcach ma się też ulokować organizacja China International Industry and Commerce Co. Ltd. skupiająca firmy zainteresowane inwestowaniem w Polsce
Przeprowadzkę do biurowego miasteczka planują też niektóre spółki z grupy Prokom: Bioton, Petrolinvest, oraz sam Polnord.

Źródło (tekst): Gazeta Wyborcza

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.