Biurowiec Witosa Point z pozwoleniem na użytkowanie

02.07.2018

Spółka Totalbud uzyskała pozwolenie na użytkowanie zbudowanego przez nią warszawskiego biurowca Witosa Point przy ul. Ludwika Idzikowskiego 30.

Atrakcyjny architektonicznie i w związku z tym bardzo trudny wykonawczo budynek jest biurowcem z częścią handlowo-usługową na parterze. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 9257 m². Ma on sześć kondygnacji nadziemnych i dwie garażowe podziemne.

 

 

Komentuje prezes Totalbudu Mariusz Pałka: „Konstrukcja budynku jest ciekawa i bardzo rzadko spotykana. Ściany Witosa Point są traktowane jako tarcze, a budynek jest podwieszony pod trzony klatkowe. Cały obiekt jest wykonany w konstrukcji żelbetowej prawie bez murów i to również jest nieczęste w praktyce budowlanej. W tym przypadku wszystko jest w żelbecie. Budynek wystaje na zewnątrz kubatury cokołowej i ma też wiele ukosów. Do jego realizacji musieliśmy podejść w sposób nowatorski. Ze względu na ambitną architekturę jako pierwsi co najmniej w Europie zastosowaliśmy w toku budowy podpory wysokonośne do chwili obecnej wykorzystywane wyłącznie w budowie mostów i wiaduktów. Takim wdrożeniem tych podpór był zaskoczony nawet ich renomowany producent, co znalazło odzwierciedlenie w stosownej publikacji technicznej”.

 

 

Biurowiec powstał w technologii open space, w której – ze względu na specyfikę konstrukcyjną budynku – słupów na kondygnacjach jest mało. Układ taki daje nabywcom biur elastyczność w konfigurowaniu układów funkcjonalnych lokali. Ściany działowe będą mogły być budowane prawie bez ograniczeń.

Witosa Point stanął na działce o powierzchni 2615 m², natomiast powierzchnia zabudowy wyniosła 1273 m². Typowa kondygnacja biurowa z open space została przewidziana dla 140 pracowników. Dwukondygnacyjny garaż podziemny pomieści 112 miejsc parkingowych. Prosto z lobby będzie m.in. dostęp do pomieszczenia dla matek karmiących oraz do odpoczynku dla kobiet w ciąży.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.