Bezpieczne technologie robót rozbiórkowych, czyli wyburzenia profesjonalnie

05.02.2009

Nowocześniej, skuteczniej i szybciej, a przede wszystkim profesjonalnie, czyli bezpiecznie. Tak działamy od lat w Skandynawii. Teraz przyszła kolej na nowe wyzwania i stąd nasza obecność na rynku polskim. AF Group Polska jest częścią norweskiego koncernu o szerokim zakresie działania w branżach budowlanej i przemysłowej.

W Polsce dział AF Decom świadczy najwyższej jakości usługi wyburzeniowe. Dla naszych klientów opracowujemy własne technologie robót rozbiórkowych. W zależności od stopnia skomplikowania zadania, kryteriów czasowych, ekonomicznych czy organizacyjnych przyjmujemy indywidualne metody prowadzenia rozbiórek, oparte na długoletnim doświadczeniu. Stosowane przez nas rozwiązania są pewne, skuteczne i ekologiczne, przyśpieszają proces budowy. Posiadamy wysokie standardy jakości pracy, których stosowanie zmniejsza ryzyko związane z realizacją projektu oraz podnosi bezpieczeństwo i wydajność prac.

Doświadczenie wymiarem bezpieczeństwa

W wyburzeniach zdobyliśmy je poprzez realizację zadań dla koncernów naftowych – branży słynącej z najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa pracy. Kompleksowe rozbiórki platform wiertniczych, przeprowadzane na Morzu Północnym, wyostrzyły w nas świadomość zagrożeń i skutków ryzykownych działań. Z doświadczenia nabytego w skomplikowanych warunkach korzystamy podczas prowadzenia wyburzeń budowlanych obiektów kubaturowych i inżynieryjnych. Na przestrzeni lat wypracowaliśmy narzędzia analizy i kontroli, służące zarządzaniu bezpieczeństwem w codziennej pracy. Analizujemy ryzyko i dlatego wykonujemy również bardzo trudne zadania. Zaostrzone wymagania dotyczą np.: robót na wysokościach, robót wymagających użycia rusztowań oraz dźwigów. Nasze maszyny są odpowiednio przystosowane do pracy w trudnych i niebezpiecznych warunkach, a pracujący w nich ludzie są bezpieczni.

Sprzęt kryterium sukcesu

Jest profesjonalny, czyli specjalistycznie przystosowany do wyburzeń. Posiadamy między innymi koparki, koparko-ładowarki oraz ładowarki Hitachi, CAT, VOLVO o wadze od 4 do 80 ton i o zasięgu roboczym do 33 metrów wysokości. Maszyny mogą być wyposażone w nożyce do kruszenia betonu i cięcia stali o wadze 2600 kg – 12800 kg i sile kruszącej do 2380 ton, młoty hydrauliczne o wadze 2400 kg, łyżki sortujące, chwytaki magnetyczne. Stosowane szybkozłącza skracają czas wymiany przystawek. Szeroki wybór maszyn, każdorazowo dobierany do zamówienia, daje duże możliwości robocze. Nawet do niedużych projektów angażujemy zwykle 2–3 maszyny współpracujące ze sobą. Nasze doświadczenie mówi, że takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze, bardziej wydajne i znacznie skraca czas przeznaczony na wykonanie zadania, co w efekcie pozwala szybko rozpocząć właściwe roboty budowlane. Nasze technologie prowadzenia wyburzeń bazują głównie na nowoczesnym sprzęcie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki na budowach rozbiórkowych pracuje minimalna ilość ludzi.

Ekologia oznaką profesjonalizmu

Rozbiórki mają na nią znaczący wpływ, bo wyburzenia to odpady, w tym odpady niebezpieczne dla środowiska. Dostosowanie technologii robót rozbiórkowych do rodzaju i warunków prowadzenia projektu, w praktyce oznacza dobór takich metod, które najlepiej sprawdzą się w istniejących warunkach ekologicznych. Zastosowanie nowoczesnych maszyn daje możliwość usystematyzowania procesu wyburzania i podzielenia go na etapy. Jednym z nich jest demontaż wraz z dokładną segregacją odpadów dostosowaną do ich rodzajów, ilości, a także oczekiwań klienta (w przypadku planowanego ponownego wykorzystania). Segregacji dokonujemy od razu na terenie rozbiórki. W efekcie otrzymujemy czysty materiał odpadowy, który może zostać wykorzystany ponownie. Taka technologia prowadzenia robót oznacza dla klienta wymierną korzyść ekonomiczną. Jednak przede wszystkim umożliwia wyselekcjonowanie odpadów niebezpiecznych i ich odpowiednią utylizację. Demontaż i selekcję odpadów niebezpiecznych wykonują przeszkoleni pracownicy. Wszyscy są wyposażeni w środki ochrony osobistej, odpowiednio dobrane do prowadzonych prac.

Bezpieczeństwo cechą technologii

Jest podstawą naszych działań. Uczestniczymy we wczesnym etapie inwestycji: pomagamy dobrać technologię robót rozbiórkowych, opracowujemy projekt. Wykonujemy trudne zadania: realizowane w funkcjonujących obiektach, na dużych wysokościach, w skomplikowanych warunkach. Przystępujemy z równym zaangażowaniem do każdego rodzaju robót. Korzystamy z wieloletniego doświadczenia, dostarczamy sprawdzone rozwiązania zarówno kompleksowe, jak i podwykonawcze. Stosujemy nowoczesny sprzęt. Pracujemy profesjonalnie, bezpiecznie, solidnie i terminowo.

Zapraszamy do nawiązania z nami kontaktu:

AF Group Polska Sp. z o.o.
AF Decom
Tel.: +48 608 00 22 88
lub +48 608 022 700
ul. Mokotowska 55 lok. 7,
00-542 Warszawa,
www.afgroup-polska.pl
AF Group Polska jest częścią norweskiego koncernu AF Gruppen, www.afgruppen.com

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.