BACnet Global Roadshow łączy się z przyszłością inteligentnej automatyki budynków

26.03.2015

BACnet International i BACnet Interest Group Europe (BIG-EU) ogłaszają oficjalny terminarz Global BACnet Roadshow 2015.

Świętując 20-lecie standardu ANSI 135 i 10-lecie standardu ISO 16484-5 roadshow potwierdza migracje z systemów własnościowych do środowisk otwartych w automatyce budynkowej. Najważniejszymi zagadnieniami są: analityka połączeniowa, bezpieczeństwo cyberprzestrzenne w budownictwie oraz rola branży IT w systemach operacyjnych obiektów i zarządzaniu systemami budynkowymi. Od teraz strona www.bacnetroadshow.org jest centralnym punktem spotkań kontaktowych dla projektantów, konstruktorów i użytkowników budynków. Rodashow jest organizowane przez Mardirect.

 

Terminarz BACnet® Global Roadshow 2015:

 

Ameryka

Chicago, 14 kwietnia

Vancouver, 21 kwietnia

Buenos Aires, 28 kwietnia

Sao Paulo, 5 maja

 

Europa – Bliski Wschód – Afryka

Abu Dhabi, 2 czerwca

Warsaw, 9 czerwca

Berlin, 16 czerwca

Cape Town, 23 czerwca

 

Azja-Pacyfik

Pune, 5 listopada

Singapore, 12 listopada

Beijing, 19 listopada

Tokyo, 26 listopada

 

 

Co to jest BIG-EU

BACnet Interest Group Europe (BIG-EU) promuje rozwój i popularyzację otwartego protokołu komunikacyjnego BACnet o standardzie ISO 16484-5 w automatyce budynkowej oraz technologii bezpieczeństwa w Europie. Grupa ta została założona w 1998 roku przez 18 firm z branży automatyki budynkowej, dziś BIG-EU ma ponad 100 członków z Belgii, Danii, Niemiec, Anglii, Finlandii, Francji, Irlandii, Włoch, Kanady, Holandii, Norwegii, Austrii, Polski, Szwecji, Szwajcarii, Czech i USA. Celem BIG-EU jest rozwój standardu BACnet i jego rozpowszechnienie na europejskim rynku oraz wymianę informacji z komisją ASHRAE SSPC 135, odpowiedzialną za zarówno europejski, jak i amerykański BACnet oraz wspólny marketing, wspólne normy kwalifikacyjne i wspólne tworzenie wytycznych technicznych. Więcej na www.big-eu.org.

 

Co to jest BACnet International

BACnet International jest stowarzyszeniem branżowym, które ułatwia pomyślne wykorzystanie protokołu otwartego BACnet w systemach automatyki budynkowej i kontroli poprzez badania interoperacyjności, programów edukacyjnych i działań promocyjnych. BACnet International nadzoruje funkcjonowanie BACnet Testing Labs (BTL) i utrzymuje globalną listę testowanych produktów. Standard BACnet został rozwinięty przez American Society of Heating, Refrigerating i Air-Conditioning Engineers (ASHRAE) i podany do wiadomości publicznej. Dzięki temu producenci mogą tworzyć interoperacyjne systemy produktów. BACnet International uzupełnia pracę standardów komisji ASHARE oraz grup zainteresowanych Bacnet z całego świata. Członkami BACnet International są zarówno właściciele budynków, inżynierzy i menedżerowie, jak i przedsiębiorstwa zaangażowane w projektowanie, produkcję, montaż, uruchamianie i konserwację sprzętu do sterowania, którzy wykorzystują BACnet do komunikacji. Więcej na www.bacnetinternational.org.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.