Autostrada A1 Stryków-Tuszyn gotowa

17.06.2016

Odcinek II Stryków–Tuszyn Autostrady A1 budowany przez firmę Mota-Engil Central Europe jest już ukończony i gotowy do oddania do ruchu samochodowego na ok. 2 miesiące przed umownym terminem.

Autostrada A1, zwana także Autostradą Bursztynową, jest jedną z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. Budowa autostrady – odcinek Stryków –Tuszyn – rozpoczęta pod koniec 2014 r., ma strategiczne znaczenie dla transportu międzynarodowego, krajowego, oraz lokalnego. Droga ta stanowi wschodnią obwodnicę Łodzi, pozwalając tym samym na przeniesienie ruchu poza centrum miasta. Nowy, 40-kilometrowy fragment A1 prowadzi od węzła w Strykowie do Tuszyna. Dzięki niemu zarówno tranzyt, jak i samochody osobowe jadące w relacji północ-południe ominą Łódź, a droga nad morze skróci się o około godzinę.

 

 

Mając na uwadze zbliżające się Światowe Dni Młodzieży oraz sezon urlopowy, Mota-Engil Central Europe postawiła sobie ambitne zadanie ukończenia swojego odcinka przed umownym terminem. Świadomość, że budowany odcinek pomoże w organizacji tak ogromnego wydarzenia szczególnie pod kątem logistycznym, oraz sezon urlopowy, kiedy większość Polaków chce szybko i bezpiecznie dotrzeć nad polskie morze, wpłynęły na przyspieszenie prac i zakończenie ich aż z prawie dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Wykonawca uzyskał już większość wymaganych decyzji – pozwoleń na użytkowanie.

 

 

Odcinek drogi od Węzła Łódź Wschód do Węzła Łódź Górna ma 10,1 km długości, a jego wartość wynosi ponad 363 mln zł.

Zadanie II, które jako pierwszy odcinek uzyskało protokół odbioru, składa się głównie z:

– 10 km drogi,

– 15 obiektów mostowych,

– 12 km dróg serwisowych,

– 2 węzłów autostradowych,

– 4 km łącznic drogowych,

– 2 miejsc obsługi podróżnych.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in