Apartamenty nad wodą – Yacht Park w Gdyni

30.08.2019

Na terenie Molo Rybackiego w Gdyni realizowana jest unikatowa inwestycja mieszkaniowa Yacht Park. To luksusowy kompleks apartamentów z przystanią jachtową, butikami i restauracjami.

 

Yacht Park to inwestycja w wyjątkowej lokalizacji – z widokiem na marinę, Skwer Kościuszki i Sea Towers. Adres kompleksu to ulica Arkadiusza Rybickiego 10 w Gdyni.

 

 

Inwestycja będzie składać się z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych posadowionych na działce  o powierzchni ok. 6,3 tys. m2 Łącznie w ramach kompleksu powstanie 12 tys. m2 powierzchni użytkowej, w tym 135 apartamentów o łącznej powierzchni około 9,6 tys. m2 Lokale zlokalizowane na parterze budynków zostaną udostępnione pod działalności handlowo-usługową. Pod budynkiem znajdzie się jednopoziomowy garaż podziemny z miejscami postojowymi oraz komórkami lokatorskimi. W ramach inwestycji powstała także marina jachtowa dla 120 jednostek zlokalizowanych przy trzech pomostach (www.marinayachtpark.pl).

 

Sprawdź: Nowe Kolibki – osiedle w stylu slow life

 

Elewacja apartamentowców będzie wykończona w jasnych kolorach – biel z dodatkiem szarości. Apartamentowce wyróżniają duże, panoramiczne okna. Pomiędzy budynkami zaprojektowane zostały otwarte, ogólnodostępne zielone patia. Każdy element inwestycji Yacht Park został przeanalizowany pod względem maksymalnego wykorzystania zielonej technologii. Przy kompleksie znajduje się nowoczesna marina ze 120 miejscami postojowymi oraz profesjonalne zaplecze dla żeglarzy. Inwestor podkreśla wysoki standard wykończenia wnętrz – nowoczesny i marynistyczny.

 

Yacht Park – inwestycja sąsiadująca z Basenem I Prezydenta

Podczas realizacji zastosowano rozwiązania techniczne zabezpieczające obiekty budowlane przed skutkami wahań poziomu wód morskich. Część podziemną budynku zaprojektowano i wykonano w postaci sztywnej przestrzennej konstrukcji skrzyniowej w technologii ścian szczelinowych. Budynki mają fundamenty głębokie niezależne od konstrukcji nabrzeża. Zastosowana technologia nie zakłóca poprawnego funkcjonowania budowli hydrotechnicznych zlokalizowanych na terenie przystani morskiej, zapewnia jednocześnie bezpieczeństwo konstrukcji nabrzeży i pirsu.

 

Zobacz: Rozbudowa Akwarium w Gdyni

 

Yacht Park w trakcie budowy (sierpień 2019 r.). Fot. ak

Yacht Park – dane inwestycji

PUM: 9 587 m2

Liczba apartamentów: 135

Generalny Wykonawca: Korporacja Budowlana DORACO Spółka z o.o.

Liczba budynków: 6

Liczba kondygnacji: 5

Powierzchnia apartamentów: od ok. 30 do ponad 120 m2

Termin realizacji kompleksu 6 apartamentowców: 2017-2020 (bez etapowania).

 

Polski Holding Nieruchomości S.A.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in