Amfiteatr w parku w Zakopanem

02.08.2013

Stosując bloczki wapienno-piaskowe i ocieplenie od wewnątrz z płyt Multipor uzyskano wytrzymałą ścianę o wysokich parametrach izolacyjności termicznej.

Trwa rewitalizacja Parku Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego w Zakopanem. Inwestycja kosztować będzie 15 mln zł, znaczna część środków pochodzi z funduszy unijnych. Projekt rewitalizacji rozszerzony został o całą przestrzeń dookoła Parku Miejskiego i Placu Niepodległości.

W samym parku znajdą się place zabaw dla dzieci, kort tenisowy, boiska do gry w koszykówkę i siatkówkę, wydzielone i nie kolidujące z pieszymi ścieżki rowerowe oraz bowl skatepark i potok. Miejscem szczególnym będzie Ogród Sztuki z amfiteatrem zbudowanym według projektu architekta Sławomira Florkiewicza z krakowskiej pracowni Tektonika Architekci.

Konstrukcja amfiteatru wykonana jest z żelbetu pozwalającego na dużą swobodę w kształtowaniu architektonicznej formy budynków.

We wnętrzu amfiteatru znajdują się pomieszczenia użytkowe wydzielone ścianami zbudowanymi z wapienno-piaskowych bloczków Silka. Dzięki wysokiej gęstości jest ona bardzo wytrzymała, ma bardzo dobrą izolacyjność akustyczną i zdolność akumulacji ciepła. Jednakże ze względu na to, iż wnętrza będą ogrzewane, a zewnętrzna powierzchnia muszli koncertowej, zgodnie z projektem, powinna zachować surowy charakter, ściany zostały docieplone od wewnątrz płytami mineralnymi Multipor grubości 12 cm. Stosując bloczki Silka i ocieplenie od wewnątrz z płyt Multipor uzyskano wytrzymałą ścianę o wysokich parametrach izolacyjności termicznej. Płyty dobrze pasują do żelbetowej konstrukcji, ponieważ podobnie jak ona mają dobrą odporność ogniową (klasa niepalności A1).

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in