Pustaki Porotherm Si

02.06.2009

W roku 2009 firma Wienerberger wprowadziła na polski ryneknowe produktyPorotherm Si o zwiększonej liczbie porów i drążeń oraz znacznie cieńszych ściankach w porównaniu z systemem tradycyjnym. Osiągają bardzo korzystne parametry współczynnika przenikania ciepła.

Porotherm 44 Si, nagrodzony Złotym Medalem na Międzynardowych Targach Poznańskich BUDMA 2009, pozwala na wybudowanie ściany zewnętrznej o współczynniku U = 0,26 W/m²K, Porotherm 38 Si umożliwia dla gotowego muru uzyskanie współczynnika U = 0,29 W/m²K.
Porotherm 44 Si jest przeznaczony do budowy jednowarstwowych ścian nośnych, niewymagających docieplenia.
Produkt łączy wszystkie dotychczasowe walory pustaków poryzowanych, takie jak:
duże rozmiary,
– ciepłe połączenie na pióro+wpust, które eliminuje konieczność stosowania zaprawy w spoinach pionowych,
zdolność do akumulacji ciepła
ze znaczniezwiększoną poryzacją i zaawansowanym, 35-rzędowym systemem drążeń(o 10 więcej niż w tradycyjnych pustakach Porotherm 44 P+W). W efekcie skutkuje to uzyskaniem współczynnika przenikania ciepła U = 0,26 W/m²K.
Jego wysoka jakość i wyjątkowe parametry techniczne zostały potwierdzone Rekomendacją Techniczną ITB (RT ITB 1109/2008). Jest to pierwsza rekomendacją w Polsce wydana przez Instytut Techniki Budowlanej dla ściennych wyrobów ceramicznych.
 
 
Dzięki bogatemu zestawowi rozwiązań systemowych, na który składają się pustaki uzupełniające (Porotherm 44 K Si), pustaki połówkowe (Porotherm 44 1/2 K Si) oraz pustaki narożnikowe (Porotherm 44 R Si) pozwala zminimalizować straty ciepła w miejscach osadzenia okien i drzwi oraz w narożnikach. Gotowy mur należy jedynie otynkować, aby uzyskać jednorodną, ciepłą ścianę o trwałej elewacji.
Alternatywę dla omówionego produktu stanowi Porotherm 38 Si, który wraz z pustakami uzupełniającymi pozwala na szybką i mało skomplikowaną budowę w technologii jednowarstwowej ściany o grubości 38 cm.
Porotherm 38 Si charakteryzuje się – w stosunku do analogicznego produktu z tradycyjnej linii pustaków Porotherm P+W – zwiększoną ilością drążeń i pustek powietrznych. Skomplikowany, 30-rzędowy system drążeń, cienkie ścianki i znacznie większa ilość porów w pustaku przyniosły efekt w postaci niezwykle korzystnego przy tej grubości ścian współczynnika przenikania ciepła, wynoszącego U = 0,29 W/m2K
Wybór dopełniają produkty uzupełniające Porotherm 38 K Si i pustaki połówkowe Porotherm 38 1/2 K Si.
Pod względem ekonomii wykonania ściany pustaki z linii Porotherm Si stanowią korzystną alternatywę dla tradycyjnych materiałów i technologii budowlanych. Poryzowane pustaki ceramiczne firmy Wienerberger wypalane z najwyższej jakości gliny, są materiałem w pełni ekologicznym i przyjaznym dla ludzi. Zwiększona ilość pustek powietrznych i cieńsze ścianki w pustakach Porotherm Si poprawiają nie tylko ich parametry termiczne, ale również sprzyjają wydajniejszemu przepływowi pary wodnej i utrzymaniu w domu stałej, optymalnej wilgotności powietrza.
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in