Konferencja AIRPORTS 2007

20.09.2007

19 września br. rozpoczęła się dwudniowa konferencja AIRPORTS 2007, „Rozbudowa portów lotniczych – sprostać wyzwaniom EURO 2012”, którą otworzył wiceminister transportu E. Wróbel. 
 

Witając gości z delegacji ukraińskiej wiceminister wyraził przekonanie, że spotkanie to zaowocuje wymianą wiedzy i doświadczeń w obszarze lotnictwa cywilnego oraz pozwoli obu naszym krajom przygotować się możliwie najlepiej do wspólnego przedsięwzięcia – Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012W pierwszej sesji, zainaugurowanej referatem „Program rozbudowy sieci lotnisk i lotniczych urządzeń naziemnych” wygłoszonym przez wiceministra, wzięli udział polscy i zagraniczni eksperci lotnictwa cywilnego m.in. z Ukrainy, Portugalii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Prace legislacyjne MT dotyczące transportu lotniczego, „Program budowy dróg krajowych na lata 2008-2012”, na realizację którego Komitet Stały Rady Ministrów przeznaczył 126 mld zł, założenia projektu nowelizacji ustawy Prawo lotnicze, który został już skierowany do Sejmu, a także projektu nowelizacji ustawy o gospodarowaniu niektórymi składnikami mienia Skarbu Państwa oraz o Agencji Mienia Wojskowego – to kwestie, które zostały poruszone w wystąpieniu. Ponadto wiceminister poinformował o przygotowanej w resorcie ustawie o Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
 

„Utworzenie i funkcjonowanie od kwietnia 2007 r. PAŻP to wywiązanie się Polski z zobowiązań międzynarodowych wynikających z przystąpienia do Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (EUROCONTROL) i europejskiego systemu pobierania opłat nawigacyjnych oraz wykonanie prawa Unii Europejskiej dotyczącego Jednolitej Europejskiej Przestrzeni Powietrznej” – powiedział wiceminister. Zasadniczą część referatu stanowiła prezentacja opracowanego w MT „Programu rozwoju sieci lotnisk i lotniczych urządzeń naziemnych”, przyjętego uchwałą Rady Ministrów w maju 2007 r. Za szczególnie ważne wiceminister E. Wróbel uznał przyjęcie wspólnej polityki dla sektora lotnictwa cywilnego i pozostałych gałęzi transportu, co umożliwia wykorzystanie środków – także unijnych – na realizację zadań związanych z przebudową i modernizacją całego systemu transportowego. Przedstawiony referat wywołał ożywioną dyskusję, w której wiceminister odpowiadał na wiele szczegółowych pytań dotyczących przyszłości polskiego lotnictwa cywilnego.
Źródło (tekst i zdjęcia): Ministerstwo Transportu 
 
 
 
 
 
 
 
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in