20-lecie – styropianowy jubileusz

03.06.2011

Fabryka Styropianu Arbet świętuje dwudziestą rocznicę rozpoczęcia działalności.

11 czerwca, Darłówko, hotel Jan, ponad dwustu pracowników Fabryki Styropianu Arbet zjedzie się świętować okrągłą, 20. rocznicę działania fabryki.

Wydarzenie wieńczy 20 lat produkcji styropianu a ARBECIE, dzięki czemu firma została jedną z najbardziej znanych marek w branży producentów materiałów termoizolacyjnych. Po 20 latach konsekwentnych działań w branży termoizolacyjnej, Arbetowi zależy na tym, by uhonorować swoich pracowników, podziękować im za dotychczasową pracę. Wspólna zabawa nie jest niczym nowym, ta jednak będzie mieć szczególnie uroczysty charakter. Prócz rozrywek integracyjnych został przygotowany show w wykonaniu Roberta Rozmusa, wystawa fotograficzna na blokach styropianu, prezentacja historii styropianu w Polsce. Dyrekcja liczy na obecność prezydenta Koszalina, zaproszeni zostali też włodarze miejscowości, których mieszczą się pozostałe 4 fabryki Arbetu.

 

 

Historia

Fabryka Styropianu Arbet powstała w Koszalinie – tam została umiejscowiona główna siedziba firmy i tam rozpoczął działalność pierwszy zakład produkcyjny. W kolejnych latach fabryka uruchamiała dalsze zakłady w różnych miejscach Polski.

W 1994 rozpoczęła produkcję druga fabryka w Golubiu-Dobrzynie (woj. kujawsko-pomorskie). W 1996 roku pod marką Arbetu zaczęła pracować fabryka w Gostyniu (woj. wielkopolskie). 2001 rok to uruchomienie fabryki w Jaśle. Piąta fabryka, w Przodkowie, powstała zaledwie 3 lata temu i jest najbardziej innowacyjnym zakładem Arbetu, a zarazem jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie.

 

Pracownicy

W chwili obecnej Arbet zatrudnia ponad 220 osób. Produkcja styropianu to specyficzna działalność, wymagająca uwagi i dbałości o powtarzalność parametrów. Doświadczenie wielu naszych pracowników, zwłaszcza tych związanych z zakładami a Golubiu-Dobrzyniu i Jaśle, sięga początków historii produkcji styropianu w Polsce. Podczas zbliżających się obchodów jubileuszu istnienia firmy siedmioro pracowników zostanie szczególnie uhonorowanych za wieloletnią pracę dla Arbetu.

W korporacjach podział ról często bywa boleśnie oczywisty: kadra zarządzająca i stanowiska kluczowe są obsadzane przez mężczyzn, stanowiska biurowe i produkcyjne są przeznaczane dla kobiet. Arbet nie różnicuje płac ani sposobu zatrudniania kierując się wiekiem lub płcią pracowników. Warto dodać, że sześć z siedmiu zasłużonych pracowników to kobiety.

 

 

Produkt

Parametry produktu wytwarzanego przez firmę ARBET przekraczają wymagania norm. Jakkolwiek produkcja styropianu wydaje się banalnie prosta, osiągnięcie wyrobu najwyższej próby zależne jest od wielu istotnych czynników. Najistotniejszą częścią produkcji jest kontrola jakości  i ścisły nadzór technologiczny, co daje nam gwarancję osiągnięcia najlepszego materiału. ARBET opracował własny, wewnętrzny system indywidualnego sterowania jakością. Dzięki niemu zapewniamy powtarzalność parametrów produktu, niezależną od miejsca produkcji styropianu.

Pod koniec 2004 roku Fabryka Styropianu Arbet uzyskała Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 w zakresie produkcji i projektowania płyt styropianowych do dociepleń w budownictwie. Jednostką certyfikującą była firma TUV Polska.

Wdrożenie systemu zarządzania jakością pozwoliło nam zagwarantować najwyższy standard obsługi naszych partnerów handlowych na terenie całej Europy oraz niezmienną, wysoką jakość produktów. Równocześnie z wdrożeniem systemu zarządzania jakością dostosowaliśmy nasze produkty do standardów europejskich, wprowadziliśmy ich oznaczenie znakiem CE, co pozwala na stosowanie naszych płyt styropianowych na całym rynku Wspólnoty Europejskiej.

 

Społeczności

Fabryka Styropianu ARBET wtapia się w społeczności lokalne, w których działa. Fabryki są blisko klientów, blisko pracowników, blisko miejscowych problemów. Arbet wielokrotnie wspierał inicjatywy non profit, jak na przykład budowę Ośrodka Rehabilitacji i Wypoczynku Dzieci Niepełnosprawnych w Chrząstówku, w pobliżu Przodkowa lub remonty w ośrodku terapii dla osób z zaburzeniami kompulsywnymi. Akcje na rzecz niszowych działań kulturalnych zostały ujęte w projekt Arbet z Kulturą. Jak do tej pory firma zaangażowała się we wsparcie działalności Bałtyckiej Szkoły Fotografii, była współorganizatorem objazdowej wystawy fotografii „Portret ze świata”, od lat „termoizoluje” znanych podróżników Romka i Jonasza Zańkę w trakcie ich wypraw po świecie. Novum w tego rodzaju aktywności Fabryki jest podjęcie decyzji o finansowaniu niezaleznej twórczości literackiej. Jesienią, dzięki tej inicjatywie, ukazała się najnowsza książka Dariusza Bitnera, refleksyjna proza eseistyczna zatytułowana „Jesień w Szczecinie”.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in