XIX Zjazd Małopolskiej OIIB

24.06.2020

Okręgowy Zjazd Sprawozdawczy Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa odbył się w formie zdeterminowanej aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju – w trybie obiegowym, z wykorzystaniem do głosowania portalu PIIB.

 

 

XIX Zjazd Małopolskiej OIIB rozpoczął się 25 maja, a zakończył 29 maja br. Przewodniczył mu Mirosław Boryczko – przewodniczący OR MOIIB, a sekretarzem była Elżbieta Gabryś – sekretarz OR MOIIB.

Na 150 uprawnionych w zjeździe uczestniczyło 139 delegatów (frekwencja 92,7%). Otrzymali oni mailowe oraz telefoniczne powiadomienia i informacje przed zjazdem i podczas niego. Informacje te MOIIB opublikowała też na stronie internetowej izby i profilu facebookowym.

Zjazd podjął łącznie 10 uchwał, którymi zatwierdził sprawozdania wszystkich statutowych organów izby za rok 2019, przyjął sprawozdanie finansowe za rok ubiegły, udzielił absolutorium Okręgowej Radzie MOIIB i uchwalił budżet okręgowej izby na 2020 r.

9 delegatów złożyło podczas zjazdu 13 wniosków. Ich przedmiotem były zarówno kwestie o znaczeniu lokalnym, do analizy na poziomie okręgowym, jak i o znaczeniu ogólnym dla środowiska inżynierów budownictwa. Delegaci podjęli m.in. tematy dotyczące wprowadzenia elektronicznego dziennika budowy, gradacji kar w postępowaniu z tytułu odpowiedzialności zawodowej  i odpowiedzialności dyscyplinarnej, wypracowania stanowiska w sprawie zakresu oraz formy projektu budowlanego, a także wzoru umowy o prace projektowe – wobec wejścia niebawem w życie nowelizacji Prawa budowlanego.

 

Elżbieta Gabryś

sekretarz Okręgowej Rady MOIIB

 

Czytaj także: XIX Zjazd Łódzkiej OIIB

XIX Zjazd Kujawsko-Pomorskiej OIIB

XIX Zjazd Warmińsko-Mazurskiej OIIB

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.