Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Podsekretarz stanu B. Kondrat wizytowała budowę I linii metra

05.03.2008

4 marca br. podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Barbara Kondrat uczestniczyła w wizytacji budowy I linii metra w Warszawie.

Prezes Zarządu Metra Warszawskiego Jerzy Lejk zapoznał wiceminister B. Kondrat z aktualnym stanem prac kończących budowę, w tym ze stopniem zaawansowanie robót na stacjach Marymont, Słodowiec oraz na Węźle Komunikacyjnym Młociny. Końcowy odcinek warszawskiej linii metra usytuowany jest na terenie dzielnicy Bielany. Jego budowa realizowana jest jako jedna inwestycja podzielona na trzy kontrakty budowlane. Całkowita długość odcinka bielańskiego wynosi 3,9 km.
Głównym celem budowy Węzła Komunikacyjnego Młociny jest zintegrowanie różnych środków komunikacji. Węzeł ten będą tworzyły:
• Końcowa stacja pierwszej linii metra Młociny;
• Pętla tramwajowa „Huta”;
• Pętla autobusów miejskich oraz zaplanowana pętla autobusów podmiejskich i regionalnych;
• Parking Park&Ride;
• Trasa mostu Północnego.
Jak zapewnił Prezes J. Lejk, prace budowlane i wykończeniowe przebiegają bardzo sprawnie - oddanie do użytku stacji Słodowiec przewidywane jest na połowę kwietnia br., natomiast następnych stacji na lipiec - sierpień br.
Projekt budowy I linii metra jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube