Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

27. Bawarski Dzień Inżyniera z udziałem polskich inżynierów

30.01.2019

W styczniu Bawarska Izba Inżynierów Budownictwa zorganizowała 27. Bawarski Dzień Inżyniera, którego hasłem była „Digitaliesierung und Disruption: Wandel gestalten” („Digitalizacja i zakłócenia: organizacja przemiany”).

W przeddzień oficjalnych obchodów Bawarskiego Dnia Inżyniera odbyło się w siedzibie izby spotkanie gospodarzy z reprezentantami m.in. izb inżynierów z innych niemieckich landów, gośćmi z izb zagranicznych, m.in. z Austrii, Czech, Słowenii i Polski, przedstawicielami organizacji technicznych i miejscowych uczelni oraz biur projektowych. Polską Izbę Inżynierów Budownictwa na uroczystości reprezentowali: prof. Zbigniew Kledyński – jej prezes, prof. Zygmunt Meyer – przewodniczący Komisji Współpracy z Zagranicą oraz Andrzej Pawłowski – wiceprezes PIIB i przedstawiciel Dolnośląskiej OIIB, która od wielu lat współpracuje z Bawarią.

Prof. Z. Kledyński w swoim wystąpieniu mówił o działalności PIIB oraz przekazał organizatorom życzenia z okazji ich święta. Po części oficjalnej była okazja do bezpośrednich rozmów i dyskusji o problemach środowiska inżynierów w różnych krajach europejskich.

 

 

Tradycyjnie spotkania w Bawarskiej Izbie Inżynierów Budownictwa powiązane są z wystawą i wernisażem. W tym roku prezentowano prace Michaela Lukasa, artysty z Monachium.

Główna część wydarzenia odbyła się 18 stycznia i  zgromadziła ponad siedmiuset uczestników w sali konferencyjnej na terenach targowych w Monachium. Po oficjalnym otwarciu uroczystości przez prof. Norberta Gebbekena – prezydenta Bawarskiej Izby Inżynierów, głos zabrał przedstawiciel Zarządu Spółki „Targi Monachium”, który opowiedział o odbywających się właśnie targach budowlanych Bau 2019. Przemawiał również dr Heinz Reichhart, bawarski minister ds. mieszkalnictwa, budownictwa i komunikacji, podkreślając rolę inżynierów i ich znaczenie dla rozwoju miast oraz zapewnienia komfortu życia mieszkańcom. Minister, wraz z Prezydentem Bawarskiej Izby, wręczał nagrody inżynierom, którzy zostali wyróżnieni przez izbę za szczególnie ciekawe i nowatorskie projekty oraz realizacje.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube