Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Za tydzień rozpoczną się Targi BUD-GRYF Szczecin i Energia 2012

09.03.2012

16-18 marca, odbędą się 21. Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF SZCZECIN, 2. Targi Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego oraz 16. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA.

Targi organizowane są na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Targi BUD-GRYF SZCZECIN i ENERGIA to targi, które rokrocznie gromadzą ponad 250 firm związanych z branżą budowlaną i energetyczną, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Od lat są największym wydarzeniem gospodarczym na Pomorzu Zachodnim, chętnie i licznie odwiedzanym przez branżystów, architektów, deweloperów, a także indywidualnych inwestorów. Są one wyjątkową okazją by w jednym miejscu i czasie zapoznać się z nowymi technologiami, materiałami i rozwiązaniami budowlanymi oraz technologiami pozyskiwania i wykorzystywania energii elektrycznej oraz cieplnej ze źródeł odnawialnych i konwencjonalnych, możliwościami finansowania, sposobami magazynowania i oszczędzania energii. Targi dają możliwość porozmawiania z ekspertami, zadania im pytań, a dla wielu są miejscem zawierania kontaktów biznesowych.

W ramach targów odbędzie się szereg wydarzeń. Wspólnie z ośrodkiem Enterprise Europe Network, działającym przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP, organizowana jest międzynarodowa giełda kooperacyjna. To umawiane spotkania biznesowe, które sprzyjają pozyskiwaniu nowych kontrahentów i kooperantów. W 2011 roku uczestniczyło w nich 70 firm,odbywając łącznie 180 rozmów. Była to największa giełda kooperacyjna branży budowlanej i energetycznej, jaką do tej pory zorganizowano na Pomorzu Zachodnim.

Po raz kolejny w hali głównej  Międzynarodowych Targów Szczecińskich zbudowany zostanie fragment domu (projekt „Przekrój domu niskoenergetycznego”). Prezentacja pokaże jak zastosować najnowsze rozwiązania budowlane i instalacyjne, aby dom był energooszczędny w eksploatacji.

Pierwszy dzień targów, tj. 16  marca, to głównie dzień branżowy. Odbędą się wówczas dwie konferencje. Podczas pierwszej z nich, zatytułowanej „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu” omawiane będą m.in. możliwości i bariery dla nowych firm wkraczających na rynek odnawialnych źródeł energii w województwie zachodniopomorskim. Z kolei temat drugiej konferencji to „Redukcja kosztów eksploatacji budynków - właściwości i wykorzystanie materiałów zmiennofazowych”.

Także 16 marca prowadzona będzie Akademia Murowania. Ma ona na celu edukację uczniów szkół zawodowych i techników w zakresie nowoczesnych technologii budowlanych. Ten dzień przeznaczony będzie również na seminarium „Inwestuj w wiedzę. Szkolenia dla nauczycieli zawodu”. Na modelowym dachu zostaną przedstawione możliwe najlepsze rozwiązania w zakresie pokryć oraz wentylacji.

Podczas trwania targów rozstrzygnięty zostanie konkurs „Wyróżniony wyrób” oraz „Godło Złoty kask”.

Targi w halach przy ul. Struga 6-8 w Szczecinie odwiedzić będzie można w piątek i sobotę w godzinach 10:00-18:00, w niedzielę w godzinach 10:00-17:00. Bilety w cenach: normalny – 9zł, ulgowy – 7zł (dzieci do lat 7 – wstęp wolny), parking – 5zł.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube