Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

OTTOJOBS.EU na starcie W Europie

14.11.2007

Dzisiaj firma OTTO, europejski lider w zakresie pośrednictwa zatrudnienia między krajami, zorganizowała w Warszawie prezentację nowego narzędzia ułatwiającego znalezienie pracy za granicą.

OTTO Work Force, Holandia, największy międzynarodowy pośrednik na rynku pracy, właśnie rozpoczyna nowy projekt. Chodzi o OTTOJOBS.EU., cyfrową infrastrukturę stworzoną dla przekraczającej granice pracy „tymczasowej”. Cyfrowa wersja tej agencji pracy jest wysokowartościową platformą, gdzie spotkają się podaż z popytem, bez pośrednictwa biura.
OTTO JOBS.EU zostanie na początku przedstawione jedynie w Polsce i w Holandii. Jeżeli próba się powiedzie, na początku 2008 roku rozpoczniemy działalność w Niemczech, Anglii, Słowacji, Czechach, na Węgrzech oraz w republikach nadbałtyckich. Jako pierwsze w historii biuro pośrednictwa pracy tymczasowej OTTO będzie aktywne w sieci na tak wielką europejską skalę. Kampania reklamowa w Polsce rusza wraz z prezentacją Domino Day
16 listopada na oczach (według szacunków) 90 milionów widzów. Imprezę tę sponsoruje OTTO JOBS.EU
OTTOJOBS.EU nie jest wyszukiwarką ofert pracy, lecz wirtualnym „pośrednikiem” kojarzącym pracodawców z pracownikami. Strona opiera się na prostym pomyśle. Pracownicy poszukujący nowej pracy tymczasowej, umieszczają swoje kwalifikacje, doświadczenie oraz oczekiwania. Pracodawcy poszukujący personelu umieszczają swoją „ofertę pracy” wraz ze wszystkimi informacjami jak czas pracy, wynagrodzenie i wymagane doświadczenie.
OTTOJOBS.EU dobiera podaż do popytu i kontaktuje strony ze sobą za pomocą sms’ów i Internetu. W gestii zainteresowanych leży podpisanie ewentualnej umowy, lecz wszystko odbywa się za pośrednictwem OTTO Work Force.
Projekt ten ma na celu przywrócenie równowagi na europejskim rynku pracy. W ten sposób np. Rumuni czy Bułgarzy mogą bezpośrednio znaleźć zatrudnienie w Czechach, Polsce czy Anglii. A Polacy czy Niemcy w Holandii. Zainteresowanie portalem wyraziło już tysiące kandydatów, od malarzy do pakowaczy, od pielęgniarek po pracujących studentów szukających pracy tymczasowej.
Po zakończeniu kontraktu pracodawca może wystawić ocenę pracownikowi i odwrotnie. W ten sposób OTTOJOBS.EU może zapobiegać sytuacji, w której ktoś, kto źle wykonywał swoja pracę, zostanie zatrudniony gdzie indziej lub że nieuczciwy pracodawca otrzyma nieodpowiednia ocenę.
Ambicją OTTO Work Force jest utrzymanie dominującej roli na europejskim rynku pracy, który staje się coraz bardziej elastyczny i międzynarodowy. Konieczna jest do tego rozszerzona sieć biur. Stąd wspomniana strona-pośrednik.
Przez ostatnie dwa lata pracowano w tajemnicy nad tym megaprojektem.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube