Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowy minister - nowe rządy

21.11.2007

Sięgnięcie po prywatny kapitał oraz powołanie spółek specjalnego przeznaczenia do budowy dróg ekspresowych i autostrad - to zmiany jakie zapowiada minister infrastruktury.

Trzeba na większą skalę niż dotychczas sięgnąć po prywatny kapitał. Żeby przyspieszyć budowę dróg ekspresowych i autostrad musimy wykorzystać 100 proc. potencjału dostępnego na rynku - mówi w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Cezary Grabarczyk. Jeżeli natomiast chodzi o spółki specjalnego przeznaczenia to jak informuje nowy minister będą się one zajmować konkretnymi, dokładnie określonymi działaniami. Warto zwrócić uwagę na to, iż spółki będą podmiotami rynkowymi, a nie administracyjnymi, a więc nie ma mowy, że ich działanie będzie kolidowało czy pokrywało się z poczynaniami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Działalność spółek i Dyrekcji będzie się uzupełniała, co pozwoli stworzyć system, który będzie motywował do realizacji projektów, a nie ich trwania.
 
Źródło: Rzeczpospolita

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube