Nagrody Ministra Budownictwa

05.12.2006

W 2006 roku Prezydium Komisji Nagród Ministra Budownictwa przyznało 12 nagród, w tym 7 z dziedziny architektury i budownictwa, 3 z planowania przestrzennego i urbanistyki oraz 2 z geodezji i kartografii.

W 2006 roku Prezydium Komisji Nagród Ministra Budownictwa przyznało 12 nagród, w tym 7 z dziedziny architektury i budownictwa, 3 z planowania przestrzennego i urbanistyki oraz 2 z geodezji i kartografii.

Fot. 1. Uroczystość wręczenia nagród; pierwszy od lewej minister Andrzej Aumiller, druga od lewej Elżbieta Janiszewska-Kuropatwa – podsekretarz stanu. Fot. K. Wiśniewska

13 listopada 2006 r. minister budownictwa Andrzej Aumiller wręczył nagrody laureatom 51 edycji Nagród Ministra Budownictwa, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie architektury, budownictwa, planowania przestrzennego oraz urbanistyki. Na uroczystości wręczania nagród obecni byli m.in.: Elżbieta Janiszewska-Kuropatwa  –  podsekretarz stanu w Ministerstwie Budownictwa, Marek Naglewski – Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Wiesław Potrapeluk – Główny Geodeta Kraju, Wiktor Piwkowski przewodniczący PZIB, Ksawery Krassowski – prezes Izby Projektowania Budowlanego. Samorząd zawodowy inżynierów budownictwa reprezentował prof. Zbigniew Grabowski – prezes PIIB.

Minister Aumiller podkreślił, że „nagradzane dzieła architektów, konstruktorów, planistów i geodetów są przykładami najlepszych rozwiązań w kraju, które przyczyniają się do tworzenia nowego ładu przestrzennego”. Zwrócił uwagę, iż nagrodzone projekty zostały zrealizowane lub wdrożone.
ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO – NAGRODY I STOPNIA

Warszawska spółka ATJ Architekci za zrealizowany projekt stadionu sportowego w Kielcach dla 16 tys. widzów. Jest on wyposażony m.in. w zadaszone trybuny oraz podgrzewane boisko. Projekt był współfinansowany ze środków unijnych.

Krakowska spółka K. INGARDEN &  J. EWY Architekci za projekt Polskiego Pawilonu na światowej wystawie EXPO 2005 w Japonii.
Kapituła konkursu wskazała na „umiejętne łączenie w architekturze tradycji ze współczesnością, konsekwentne wprowadzanie nowych, niekonwencjonalnych form architektonicznych”.

Zespół naukowo-badawczy z Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie, za opracowanie pt. „Konstrukcje betonowe, żelbetowe i sprężone”. Celem badań była pomoc projektantom przy posługiwaniu się nowymi przepisami europejskimi.

GEODEZJA I KARTOGRAFIA – NAGRODA I STOPNIA
Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne SA. za opracowanie ortofotomapy zniszczonej Warszawy na podstawie zdjęć lotniczych z 1945 r. Według kapituły konkursu „ortofotomapa stanowi pełnowartościowy produkt kartograficzny, który może być wykorzystany wielorako przez historyków i rzeczoznawców majątkowych”.
(red.)

Zamów
prenumeratę

Artykuł zamieszczony 
w „Inżynierze budownictwa”, 
grudzień 2006. 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in