W Klekotkach powstaje nowe spa

17.01.2011

Hotel Młyn Klekotki resort & spa na Warmii to przykład ciekawego połączenia tradycji z nowoczesnością. Na potrzebę hotelu zaadaptowano kompleks zabudowań XVII-wiecznego młyna. W tym roku zostanie on uzupełniony o nowe centrum odnowy biologicznej, które powstaje w budynku przeniesionej i zrekonstruowanej stodoły.

W 2011 roku resort w młynie zostanie rozbudowany, a oferta zabiegów spa poszerzona. Inwestycja ma na celu zainteresowanie hotelem w Klekotkach wymagających klientów, którzy oczekują usług na najwyższym poziomie. Nowoczesne i eleganckie wnętrza, unikalna, jak na polskie warunki, bogata propozycja zabiegów, zgodna z obecnymi trendami SPA&Wellness, to odpowiedź na ich potrzeby. Projekt nowego spa w Klekotkach przygotowała pracownia architektoniczna Marka Rytycha. Mając na uwadze historyczny charakter kompleksu hotelowego zdecydowano, że powstający budynek nie będzie całkowicie nowym obiektem. Wieloetapowa inwestycja zakłada dostosowanie na potrzeby nowego spa drewnianej stodoły, przeniesionej z miejscowości Niebrzydowo. Budowa jest częściowo finansowana ze środków unijnych.

 

 

Pierwszym etapem inwestycji, zrealizowanym w ubiegłym roku, była rozbiórka budynku obszernej, parterowej stodoły posadowionej schodkowo na zboczu w Niebrzydowie. Stodołę oszkieletowej konstrukcji z elementami łączonymi na kołki drewniane, śruby i gwoździe oraz zewnętrznym poszyciu ścian i dachu wykonanym z desek, przykrywała ceramiczna dachówka.Wszystkie elementy budynku starannie zinwentaryzowano, oznaczono i rozmontowano. Stodoła została ponownie złożona w Klekotkach. Na tym etapie dokonano niezbędnego uzupełnienia i wymiany uszkodzonych elementów, a także odpowiednio wzmocniono całą konstrukcję. Budynek został wkomponowany w skarpę schodzącą do rzeki poprzez posadowienie na ławie fundamentowej oraz słupach żelbetowych, tworzących obrys kondygnacji przyziemia. Stalowy szkielet wewnętrznej konstrukcji stodoły złożono na miejscu.

 

 

Kolejnym etapem budowy będzie wypełnienie ścian materiałem izolacyjnym oraz systemem szkła fasadowego. Wewnątrz zrekonstruowanego w ten sposób budynku stodoły powstanie nowe, ekskluzywne spa. Znajdzie się w nim sześć pomieszczeń zabiegowych o powierzchni min. 35m2, recepcja z małą gastronomią, szatnia, reprezentacyjna przestrzeń wypoczynku oraz pomieszczenia zaplecza technicznego. Wysokość stodoły umożliwiła zaprojektowanie wewnątrz budynku trzech poziomów: parteru-przyziemia, I piętra i II piętra na antresoli. Węzeł komunikacyjny znajdzie się w sercu budynku. Klatka schodowa na I piętrze wraz z korytarzami poprowadzi do pięciu pokoi zabiegowych. Każde pomieszczenie spa będzie posiadało własną garderobę oraz łazienkę, a także osobną przestrzeń do wypoczynku. Oddanie do użytku oraz uroczyste otwarcie nowego obiektu planowane jest na koniec 2011 roku.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.