Trzeci budynek kompleksu Gdański Business Center oddany do użytku

12.01.2016

Grupa deweloperska HB Reavis dostarczyła na warszawski rynek 22 700 m² nowoczesnej powierzchni biurowej. Do użytku oddany został właśnie budynek C, który wchodzi w skład drugiej fazy inwestycji Gdański Business Center.

Biurowiec udało się zrealizować 4 miesiące przed planowanym terminem. To trzeci z czterech budynków kompleksu zlokalizowanego na warszawskim Muranowie. Budynek C składa się z 9 kondygnacji naziemnych i 3 podziemnych. Obiekt został zaprojektowany tak, by spełniać wymogi międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Excellent. Wyposażony jest m.in. w system do odzyskiwania wody deszczowej i wykorzystania jej do podlewania terenów zielonych oraz oświetlenie typu LED, które w połączeniu z czujnikami ruchu i zmierzchu pozwala znacznie ograniczyć zużycie energii, a przez to zmniejszyć koszty eksploatacyjne. W celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa w budynku zastosowano zaawansowane, w pełni skomputeryzowane systemy sterowania wyposażeniem podczas pożaru – źródło pożaru zostaje automatycznie zlokalizowane i pokazane na wizualizacji, a na klatkach schodowych automatycznie utrzymywane jest stałe ciśnienie. Do tej pory warszawskie biurowce korzystały z podobnych systemów analogowych lub jedynie podzespołów.

 

 

Do dyspozycji najemców i gości budynku C oddano 292 miejsc parkingowych zlokalizowanych na parkingu podziemnym i naziemnym. Na terenie obiektu znajduje się też stacja doładowania samochodów elektrycznych oraz stojaki na rowery i szatnie z prysznicami dla rowerzystów. Komfort pracy w budynku podnoszą również takie udogodnienia, jak uchylne okna zapewniające dopływ świeżego powietrza, a także system klimatyzacji i wentylacji z centralną funkcją nawilżania powietrza. Dzięki możliwości indywidualnego regulowania temperatury pracownicy sami dobierają odpowiednie warunki w swoim otoczeniu.

Wokół kompleksu Gdański Business Center powstaje ogólnodostępna przestrzeń rekreacyjna. W otoczeniu zieleni zamontowano ławki. Na parterze wszystkich budynków kompleksu znajdą się kawiarnie i restauracje z dodatkową przestrzenią na letni ogródek.

Budowa drugiej fazy kompleksu Gdański Business Center rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. Wchodzące w jej skład budynki C i D dostarczą na stołeczny rynek łącznie 52 500 m². Zakończenie całej inwestycji planowane jest na drugi kwartał br.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.