Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szybkoschnący klej

26.08.2008

Nowa generacja materiałów budowlanych znacznie ułatwi wykonywanie wielu prac. Oszczędność czasu, łatwość aplikacji to cechy profesjonalnych produktów, do grona których dołączył szybkoschnący Klej do styropianu Tytan EOS.

W odróżnieniu od tradycyjnej metody klejenia styropianu, w której wykonawca sam musiał przygotować zaprawę klejową, nowa technologia klejenia polega na zastosowaniu kleju gotowego do użycia. Puszkę z Klejem do styropianu Tytan EOS wystarczy doprowadzić do temperatury pokojowej i przez ok. 30 sekund intensywnie nią wstrząsać. Następnie przykręcić puszkę do pistoletu i dozować klej regulując wielkość strumienia przez nacisk na spust.By płyty styropianowe zamocowane były prawidłowo, klej nakłada się warkoczem o średnicy ok. 3 cm na płytę po jej obwodzie z zachowaniem odstępu od jej krawędzi ok. 2 cm i jednym pasem wzdłuż środka płyty. Bezpośrednio po nałożeniu przykłada się styropian do muru dociskając go niewielką siłą. Należy pamiętać, że siła klejenia Klejem do styropianu Tytan EOS jest tak duża, że ustawienie płyt można korygować jedynie do 15 min od przyklejenia. Do wypełnienia szczelin pomiędzy płytami styropianu używa się plastikowej końcówki nakładanej na pistolet. Po utwardzeniu nadmiar kleju obcina się nożykiem. Już po 2 godzinach można wykonywać kolejne czynności, czyli szlifowanie i kołkowanie płyt. Szybkość schnięcia kleju pozwala fachowcowi wykończyć pracę 5x szybciej, niż przy stosowaniu tradycyjnej metody.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube