Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowe łączniki do elewacji Weber

27.12.2017

Montaż systemów ociepleń ze styropianu, wełny mineralnej zwykłej czy lamelowej poza klejeniem do fasady, wymaga również solidnej mechanicznej stabilizacji. Marka Weber uzupełnia teraz swoją ofertę o dwa nowe rodzaje łączników mechanicznych: weber.therm SRD-5 i weber.therm SLD-5.

Łączniki mechaniczne stanowią jeden z istotnych elementów systemu ocieplenia ścian zewnętrznych. To one zabezpieczają warstwę ocieplenia przed siłami ssącymi wiatru i umożliwiają przenoszenie obciążeń termicznych, powstających w efekcie nagrzewania się i chłodzenia elewacji. Prawidłowo dobrane i odpowiednio zamocowane łączniki eliminują również niebezpieczeństwo wystąpienia usterek związanych z nieprawidłowym przygotowaniem podłoża. W związku z tym Weber rozszerza portfolio produktów elewacyjnych o nowe certyfikowane łączniki weber.therm SRD-5 i weber. therm SLD-5. Wkręcane i wbijane stalowe łączniki z trwałą poliamidową końcówką można bardzo łatwo i szybko zamontować na każdym rodzaju podłoża i z każdym materiałem izolacyjnym.

Nowe łączniki Weber zapewniają bezpieczeństwo mocowania ocieplenia. Łatwo można je osadzić w każdym podłożu – od betonu zwykłego, lekkiego i komórkowego, przez cegły pełne, po bloczki szczelinowe. – Aplikacja łączników na elewacji przebiega bardzo sprawnie, także dzięki temu, że są one wstępnie zmontowane. Wystarczy więc, że wykonawca wywierci otwory na wymaganą głębokość i wsunie łącznik, dwa uderzenia młotkiem lub kilka obrotów wkrętarki (w zależności od rodzaju łącznika) i gotowe – tłumaczy Krzysztof Siemak, kierownik produktu systemy fasadowe Weber. Dzięki zlicowaniu talerzyka z powierzchnią materiału izolacyjnego przy montażu powierzchniowym oraz precyzyjnemu osadzenia talerzyka w materiale izolacyjnym przy montażu zagłębionym, na elewacji nie pojawią się punktowe przebarwienia, czyli tzw. efekt biedronki.

 

 

Łączniki weber.therm są również bardzo praktyczne ze względu na niewielką głębokość zakotwienia (nawet 25 mm w podłożu monolitycznym) oraz szeroki wachlarz dostępnych długości. Łączniki wkręcane SRD-5 występują w 10 wariantach długości w przedziale od 115 do 295 mm, zaś długość łączników wbijanych SLD-5 kształtuje się od 95 do 295 mm.

Jak są zbudowane nowe łączniki? Stalowy trzpień kołków jest galwanizowany, a w modelu wbijanym SLD-5 ta część jest dodatkowo ryflowana. Zarówno łącznik wbijany weber.therm SLD-5, jak i wkręcany weber.therm SRD-5 ma trwałą końcówkę z polamidu i żebrowany, sztywny talerzyk. Obydwa łączniki charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła w punkcie (0,001 W/K), co eliminuje możliwość pojawienia się mostków termicznych. Łączniki marki Weber mają również bardzo dobre parametry wytrzymałościowe, są odporne na wyrywanie i przeciąganie oraz są nośne.

Łączniki są dostępne w pakiecie ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami w postaci talerzyków dociskowych, talerzyka do montażu zagłębionego i czterech rodzajów zaślepek. Dla ułatwienia montażu Weber zapewnia również specjalne końcówki weber.therm TX40 oraz narzędzie weber.therm Montagetool, które służy do wkręcania łącznika weber.therm SRD-5 w materiał izolacyjny.

 

 

Wybór odpowiedniego łącznika i akcesoriów towarzyszących jest uzależniony od materiału izolacyjnego, do którego mają one być mocowane oraz wymaganego sposobu montażu. – Łącznik wbijany weber.therm SLD-5 sprawdzi się idealnie przy montażu powierzchniowym na ociepleniu ze styropianu grafitowego. Przy tym samym materiale izolacyjnym, ale w przypadku montażu zagłębionego, przyda się dodatkowe narzędzie do wkręcania weber.therm Montagetool i dedykowana zaślepka. Przy wełnie mineralnej i montażu powierzchniowym polecamy kołek weber.therm SRD-5 z talerzykiem dociskowym. Na wełnie mineralnej lamelowej przy montażu zagłębionym najlepiej stosować łącznik weber.therm SRD-5 z talerzykiem dociskowym i zaślepką – radzi Krzysztof Siemak.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube