Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Łączniki wkręcane

21.02.2008

Łączniki wkręcane typu ejotherm STR U służą do mocowania zewnętrznych systemów izolacji termicznej ze styropianu lub wełny mineralnej (zwykłej i lamelowej).

Podczas procesu montażu, następuje jednoczesne sprasowanie materiału izolacyjnego pod talerzykiem, a środkowa części tworzywowego korpusu łącznika ulega kompresji, przez co łącznik ulega zagłębieniu w izolacji zawsze dokładnie na 2 cm – w tym momencie spełniamy ideę działania łącznika. W powstałym zagłębieniu umieszczamy zaślepkę styropianową lub wełnianą, w zależności od rodzaju mocowanej izolacji. Montaż zagłębiany gwarantuje równą powierzchnię elewacji, pozbawioną pęknięć i zarysowań. Dzięki temu, w miejscach mocowania zostają wyeliminowane mostki termiczne, a jednocześnie jesteśmy w stanie zdecydowanie zaoszczędzić czas, materiał oraz środki finansowe. Długość łączników dobiera się do grubości mocowanej izolacji. Zaletą systemu jest najkrótsza z możliwych głębokość osadzania – 25 mm, co w efekcie zapewnia nam krótsze łączniki w stosunku do tradycyjnych rozwiązań o około 45 mm.www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube