Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Klinkier ArtBrick

10.04.2018

Niezaprzeczalny urok klinkieru od wieków ceniony jest w budownictwie. Co więcej, walory estetyczne materiału idą w parze z jego właściwościami użytkowymi. Wysoka twardość i niska nasiąkliwość  klinkieru zapewnia szczególną odporność na uszkodzenia i zabrudzenia.

Innowacyjność systemu ArtBrick polega na zastosowaniu wyprofilowanej płyty styropianowej, która ma prowadnice dopasowane do wysokości płytek klinkierowych. – Dzięki temu klinkier na jednej ścianie może przyklejać kilka ekip murarskich, co kilkukrotnie skraca czas jej wykonania. Dodatkowo dzięki prowadnicom w styropianie, płytki będą położone równo, a elewacja będzie estetycznie wykonana. Dzięki swojej kompletności, system nie tylko łączy funkcję izolacyjną z estetyczno-ochronną, ale także pozwala przyspieszyć i ułatwić realizację inwestycji – zwraca uwagę Bogdan Dobrowolski z firmy ArtBrick.

 

 

– Do jego montażu nie potrzeba tworzenia dodatkowych fundamentów i zbrojeń nadproży, jak w przypadku klasycznych cegieł klinkierowych. Ekipa wykonawcza nie musi też posiadać specjalnych kwalifikacji, ponieważ „murowanie” z ArtBrick sprowadza się do docinania i przyklejania izolacji styropianowej oraz naklejania w wyznaczonych miejscach płytek klinkierowych – dodaje.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube